[archiv] Chyba – převod na obrysy?

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu Archiv Scribus.cz [archiv] Chyba – převod na obrysy?

  • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Anonymní uživatel a poslední změna proběhla před 13 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
  • Autor
    Příspěvky
  • #91
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Dobrý den,mám problém při "křivkování" textových rámců přez nabídku Objekt > Převést na > Obrysy. Převod jednoho textového rámce je v pohodě ale každý další už trvá velmi dlouho. Co mě ale trápí mnohem více je, že se při převodu ztratí pomlčky, které přidalo dělení slov. Slova zůstanou správně rozdělena ale pomlčky zmizí. Používám Scribus 1.3.3.12svn a distribuci Debian 4.0 Testing.[hr]Protože je na tomto fóru Protože je na tomto fóru docela "mrtvo", odpovím si sám.Takže důvod, proč převod textu na obrysy trvá tak dlouho jsem nezjistil - předpokládám chybu v programu.Podařilo se mi ale najít způsob jak neztratit automaticky přidané pomlčky dělení slov po převodu na obrysy. Postup je velmi jednoduchý: po převodu textového rámce na obrysy je třeba kliknout na ikonu krok zpět. Výsledek je takový, že text zůstane zakřivkován a pomlčky jsou zpět. Logiku v tom nehledám, jsem rád, že to funguje 🙂[hr]Tak bohužel to řešeníTak bohužel to řešení není správné. Po kliknutí na krok zpět se na stejném místě objeví původní textový rámec, takže to vypadá že se pomlčky vrátily ale není tomu tak. Máte někdo jiné řešení?

Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
  • Téma ‚[archiv] Chyba – převod na obrysy?’ nepřijímá nové odpovědi.