Kulaté rohy textového boxu.

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu Kulaté rohy textového boxu.

  • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Michal Hlavatý a poslední změna proběhla před 8 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
  • Autor
    Příspěvky
  • #214
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Zdravím opět. Potřeboval bych udělat textový box s kulatými rohy. Asi by se to mělo udělat tak, že pod textový box prdnu tvar a pak to seskupím. Ale ve tvarech jsem obdélník s kulatými rohy nenašel.Dá se?

    #831
    otula
    Účastník

    Samozřejmě jde vše dělat složitě, ale nestačilo by třeba použít v paletce „tvar“ kolonku „zakulatit rohy“?  😛  😉

    #834
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Geniální. 🙂Jen to nejde u seskupených bloků, musí se nejdřív rozeskupit 🙂Jinak popisek toho seznamu je tak strašně daleko od něj, že jsem to fakt nenašel, a i po nápovědě mi to chvíli trvalo.

    #875
    Haar
    Účastník

    Zdravím,a co kulaté rohy u trojúhelníku? U čtvercového tvaru bez problémů, u jiných tvarů nelze použít.

    #876
    Michal Hlavatý
    Účastník

    Dobrý den,ve Scribusu to není tak pohodlné jako u čtverce, ale jde to také. Nastavíte si u trojúhelníku tlustou obrysovou čáru. Změníte si nastavení hrany čáry na oblý spoj. Poté označíte trojúhelník a z menu vyberete Objekt > Nástroje cesty > Vytvořit cestu z tahu a máte trojúhelník se zakulacenými rohy. Vnitřní trojúhelník (prázdný) dvojklikem na objekt a smazáním uzlů odstraníte. Poloměr zakulacení však dodatečně měnit nemůžete - zakulacený trojúhelník je nyní přímo vektorový objekt.Můžete použít také Inkscape. V něm si vytvořte trojúhelník s tlustým obrysem a nastaveným oblým spojem. Po dosažení správného tvaru trojúhelníku si obrys převeďte na křivku (Křivka > Obrys na křivku) a následně vnitřní uzavřenou křivku smažete. Máte přesný trojúhelník se zakulacenými rohy. Výhodou také je, že takto si můžete vytvořit i další mnohoúhelníky (i v případě Scribusu). Vzniklý tvar pak jen naimportujete do Scribusu. Bude se jednat o křivku a nebude tedy možné měnit dodatečně poloměr zakulacení rohů.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.