ovladač nvidia pro linux

Forums Fóra Přechod na Linux ovladač nvidia pro linux

  • Toto téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel xixao1 a poslední změna proběhla před 13 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
  • Autor
    Příspěvky
  • #41
    xixao1
    Účastník

    mam nainstalovane ubuntu a nemuzu zvednout rozliseni monitoru na vic jak 800×600. doporuceny ovladac (verse 96) zpusobuje problemy – seka se, nebootoje se system ap.stejny problem je ve fedore.zakl. deska: asus a7n266.grafika: nvidia geforce2 integrated gpumonitor: aoc 1024x768@60Hzpomuze nekdo? dik 🙂

    #374
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    No a není tedy problém v tom ovladači? Pro nastavení doporučuju program lxrandr – neřídí se souborem xorg.conf, je chytřejší a spolehlivější.

    #379
    xixao1
    Účastník

    pres xrandr jsem to uz zkousel,ale nejak mi to neslo.kdyz se pokusim cokoli zapsat rucne do xorg.conf,nemuzu pak nabootovat...proto jsem si nechal vygenerovat xorg.conf (pomoci sudo Xorg -configure :1) a zmenil jsem v sekci DEVICE polozku DRIVER "nv" na DRIVER "vesa"a zase jsem nemohl nabootovat. nevite co s tim? dik***Section "Device"### Available Driver options are:-### Values: : integer, : float, : "True"/"False",### : "String", : " Hz/kHz/MHz"### [arg]: arg optional#Option "SWcursor" # []#Option "HWcursor" # []#Option "NoAccel" # []#Option "ShadowFB" # []#Option "UseFBDev" # []#Option "Rotate" # []#Option "VideoKey" # #Option "FlatPanel" # []#Option "FPDither" # []#Option "CrtcNumber" # #Option "FPScale" # []#Option "FPTweak" # #Option "DualHead" # []Identifier "Card0"Driver "nv"VendorName "nVidia Corporation"BoardName "NVCrush11 [GeForce2 MX Integrated Graphics]"BusID "PCI:2:0:0"EndSection

    #380
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Takže s ovladačem nv funguje rozlišení 800*600? Co přesně vám nejde s programem lxrandr? Nabootovat jste jistě mohl, akorát vám nenaběhl X server.  To nastavení vypadá v pořádku, pokud jde jen o ta rozlišení, zkuste to s tím lxrandr.

    #381
    xixao1
    Účastník

    dik za radu. zkusim ten lxrandr vyguglovat,protoze  s tim neumim.pak vam dam vedet,jak to dopadlo.  😉

    #382
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Google v tomto případě nemá opodstatění, ten program je v repozitářích, patří do prostředí LXDE. Máme o něm článek na LinuxEXPRESu.

    #385
    xixao1
    Účastník

    diky za radu, vas clanek jsem cetl,ale nevim jak lxrandr spustit (popr. nainstalovat do ubuntu) a ve vasem clanku o tom nic neni. muzete mi poradit?

    #386
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Ve správci balíků Synaptic najděte balík lxrandr a nainstalujte ho. Nebo v příkazové řádce apt-get install lxrandr, je to rychlejší.Pak ho najdete v hlavní nabídce, nebo stiskněte Alt-F2, objeví se okno, zadejte lxrandr, Enter.Bavil jsem se s kolegou o kartách NVidia a dozvěděl jsem se, že prý tuhle věc - xrandr - nepodporují. V tom případě jsem vám asi neporadil správně, ale nevěděl jsem to. Každopádně minimálně zkusit  to můžete, nic tím neztratíte. Pak se uvidí, co dál - zkoušel jste tipy na stránce wiki.ubuntu.cz?

    #388
    xixao1
    Účastník

    udelal jsem vse podle vaseho navodu(vse probehlo korektne), pak otevrel lxrandr a v nem je zase nejvysi mozne rozliseni 800×600 🙂co s tim? dik.

    #389
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    A NVidia má nějaké konfigurační centrum, ne? nvidia-settings podle http://wiki.ubuntu.cz/Grafick%C3%A9%20karty%20NVIDIA, zkoušel jste to?

    #391
    xixao1
    Účastník

    problem uz jsem vyresil.viz: http://forum.fedora.cz/read.php?4,18265diky za pomoc!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.