Přechod na Linux – tiskárny

Forums Fóra Linuxové aplikace Přechod na Linux – tiskárny

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel otula a poslední změna proběhla před 10 roky a 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #189
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Protože Win dost často mění své verze, nyní přestává fungovat XP, chci přejít na Linux. Mám tiskárny Canon laser LBP 6020,Xerox Phaser - barevnou a multifunkční zařízení Epson SX115, dosud napojeny k počítači s Win XP.Mám obavy, aby šly tyto tiskárny používat ve Linuxu, pokud ne, musela bych - ač nerada koupit nový PC s Windows.Máte zkušenosti s připojením a fungováním tiskáren z WIN na Linux?

    #755
    otula
    Účastník

    Tady si můžete najít vaše tiskárny v databázi. Nepříjemné je, že přesně tyto typy tam všechny nejsou, často ale fungují ovladače pro některý blízký model, není to ovšem pravidlem.

    Epson

  • Ten canon jsem našel přímo na stránkách výrobce
  • Xerox
#757
Anonymní uživatel
Neaktivní

Děkuji Vám za odpověď, našla  jsem všechny typy,  akorát – jsem v těch věcech trochu analfabet – až budu mít PC s Linuxem,tak půjdu na stránky Open Priting.org, najdu tam své tiskárny a pro instalaci ovladačů, kliknu na ten velký nápis toho typu tiskárny?V případě, že bych si nevěděla s něčím  potom radu, můžu se na Vás s důvěrou obrátit?  Moc děkuji, |Anděla K.

#758
otula
Účastník

Nikoliv. Musíte si nainstalovat a spustit daemon (něco jako service ve Windows) CUPS. K tomu nainstalovat potřebné ovladače (foomatic, gutenprint). Potom si v libovolném prohlížeči otevřete stránku [url=http://localhost:631/]http://localhost:631/[/url] a zde se proklikáte k výsledku. Můžete začít s tím Epsonem, ten tam ovladače 100% bude mít, je jich tam na výběr několik, tak je můžete vyzkoušet a vybrat ten, který vám bude nejlépe vyhovovat, ať rychlostí, nastavitelností, či kvalitou. S tím Canonem to bude zřejmě trochu komplikovanější, návod hledejte v tom balíku s ovladači, který si stáhnete.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.