Skener pre linux

Forums Fóra Přechod na Linux Skener pre linux

  • Toto téma obsahuje celkem 15 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Anonymní uživatel a poslední změna proběhla před 12 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
  • Autor
    Příspěvky
  • #99
    Anonymní uživatel
    Host

    Dobrý deň,chcel by som si kupiť nový skener tak do 100€ (3000 Sk) Aj som hľadal na http://www.sane-project.org no akosi som nenašiel ten ktorý by splňoval túto moju požiadavku. Môj súčasný skener Canon CanoScan 3000 sa s Linuxom nekamaráti.

    #396
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Takže požadavek je jen cena kolem 100 eur?

    #397
    Anonymní uživatel
    Host

    Potrebujem obyčajný skener na ktorom občas niečo naskenujem. Ten predchádzajúci skener tiež stál okolo tej ceny ale to je už 7 rokov dozadu. edit:Skener by mal hlavne bezproblémovo fungovať v linuxe, nepotrebujem skener na film a ani podávač dokumentov len občas potrebujem niečo naskenovať. Mám sice doma HP officejet 4255 (skener + tlačiareň + kopírka + fax + telefón) no nemá plochý skener. Občas je potrebné naskenovať nejakú tú knihu a pod. Toto zariadenie funguje out-of-box, až som bol prekvapený lebo vo Win XP som ho inštaloval ale 10 minút.Chcel by som si kúpiť nejaký skener od HP, je to dobrá voľba?Za radu s kúsenosti s nejakým skenerom od HP vopred ďakujem.

    #398
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Zařízení HP jsou dobrá volba, zejména v případě tiskáren. Skener bych si koupil taky. Rozhodně se ale předtím podívejte, že ho výrobce podporuje i s Linuxem.

    #414
    Anonymní uživatel
    Host

    Já jsem koukal, že asi nejlépe je na tom s podporou Epson.Také uvažuji o skeneru, na ceně tolik netrvám, chtěl bych na něm skenovat hlavně knihy a to kvalitě použitelné na OCR. Vyplatí se investovat do samostatného skeneru nebo stačí multifunkční tiskárna? Těch knih bych chtěl skenovat víc a nerad bych potom hromadu věcí po OCR opravoval ručně.Díky za pomoc.

    #415
    Anonymní uživatel
    Host

    Já jsem koukal, že asi nejlépe je na tom s podporou Epson.Také uvažuji o skeneru, na ceně tolik netrvám, chtěl bych na něm skenovat hlavně knihy a to kvalitě použitelné na OCR. Vyplatí se investovat do samostatného skeneru nebo stačí multifunkční tiskárna? Těch knih bych chtěl skenovat víc a nerad bych potom hromadu věcí po OCR opravoval ručně.Díky za pomoc.

    Viac záleží na OCR ako na skeneri - používam skener v inak už nefunkčnej (pokazené tlačové hlavy) multifunkčnej tlačiarni a nemám problém s OCR.

    #416
    Anonymní uživatel
    Host

    A jaký program byste doporučil? Pár jsem jich zkusil, když mi náhodou do ruky přišel nějaký naskenovaný dokument, ale s češtinou je to spíš horší než lepší…

    #417
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Na OCR se často používá gOCR (=běží v pozadí nějakého grafického programu). Nutno přiznat, že čeština může být problém.

    #418
    Anonymní uživatel
    Host

    A jaký program byste doporučil? Pár jsem jich zkusil, když mi náhodou do ruky přišel nějaký naskenovaný dokument, ale s češtinou je to spíš horší než lepší...

    Používam ABBYY.

    #419
    Anonymní uživatel
    Host

    A máte nějaký dobrý ozkoušený program pro linux? Zkusil jsem zatím nainstalovat programy, co jsem našel v repozitářích, ale čeština je zkrátka problém…

    #420
    Anonymní uživatel
    Host

    A máte nějaký dobrý ozkoušený program pro linux? Zkusil jsem zatím nainstalovat programy, co jsem našel v repozitářích, ale čeština je zkrátka problém...

    Zadarmo s podporou češtiny/slovenčiny zrejme nič. ABBYY má verziu aj pre Linux.

    #421
    Anonymní uživatel
    Host

    A máte nějaký dobrý ozkoušený program pro linux? Zkusil jsem zatím nainstalovat programy, co jsem našel v repozitářích, ale čeština je zkrátka problém...

    Zadarmo s podporou češtiny/slovenčiny zrejme nič. ABBYY má verziu aj pre Linux.

    Díky za tip. Hold si budu muset rozmyslet, zda bude lepší investovat do lepšího scanneru nebo programu k němu.

    #422
    Anonymní uživatel
    Host

    Díky za tip. Hold si budu muset rozmyslet, zda bude lepší investovat do lepšího scanneru nebo programu k němu.

    Niektoré skenery (aj ten môj) majú tento program pribalený ako OEM v tzv. spring verzii a stojí za to ho rozbehať pod wine.

    #423
    Anonymní uživatel
    Host

    Díky za tip. Hold si budu muset rozmyslet, zda bude lepší investovat do lepšího scanneru nebo programu k němu.

    Niektoré skenery (aj ten môj) majú tento program pribalený ako OEM v tzv. spring verzii a stojí za to ho rozbehať pod wine.

    Díky za informaci, to by taky nemuselo být špatné. Taky mě napadlo, že bych si nějaký dokonalý soft mohl zbastlit sám, alespoň bych měl motivaci pohnout s mým učením Pythonu 🙂 (i když Python asi není to pravé ořechové na podobné aplikace)

    #577
    Anonymní uživatel
    Host
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.