Pozvánka na seminář: Kancelářské programy pro neziskovky (v rámci Document Freedom Day)

dfd2010-logoPoslední březnový den se připomíná jako tzv. Document Freedom Day. Informovaní lidé po celém světě se snaží upozornit na skutečnost, že velká část uživatelských dat je uložena v uzavřených formátech, jejichž čtení a zpracování může být za pár let velmi problematické a třeba i nemožné. Otevřené formáty dokumentů mají známou strukturu a jejich zpracování není a nebude problém. Liberix se k propagaci otevřených formátů přidává dalším seminářem (nejen) pro neziskové organizace z Olomoucka. AKTUALIZACE. Seminář zrušen.

Kancelářské nástroje pro neziskovky

Seminář byl zrušen pro nezájem. se koná 31. března 2010 v zasedací místnosti Nadačního fondu OKNO na Dolním náměstí 38 v Olomouci (nad Hanáckou hospodou). Za podpory Unie neziskových organizací Olomouckého kraje představíme zejména neziskovým organizacím kancelářské programy používající otevřené datové formáty.

  • balík kancelářských aplikací OpenOffice.org (formát OpenDocument)
  • nástroj pro sazbu Scribus (formáty založené na XML a PDF)
  • webovou online kancelář Dokumenty Google (HTML, OpenDocument, PDF)

Celosvětový cyklus osvětových akcí pořádaných v rámci projektu Document Freedom Day chce poukázat na riziko, které vzniká společnostem, úřadům a jedincům, pokud ukládají svá data do uzavřených formátů, jejichž strukturu zná jen jejich výrobce. Použití veřejné popsaných formátů je výhodnější, nehrozí riziko, že výrobce nebude ve vývoji formátu pokračovat. Struktura otevřeného formátu je volně dostupná.