AbcLinuxu.cz: Anketa o distribuci 2009

Portál AbcLinuxu.cz pořádá tradiční anketu o nejoblíbenější linuxový systém roku 2009. Výsledky ankety zároveň poslouží jako orientační mapa uživatelů Linuxu v ČR a SR. Účastnit se může každý, kdo používá Linux a vyplní anketní formulář.

Anketa letos slaví deset let svého trvání a během této doby získala na důvěryhodnosti. Obsahuje několik sekcí, zohledňuje se použití v domácnosti, ve firmě, ve škole a jinde, přičemž kombinace jsou volné. Každým rokem stoupají počty účastníků a také přesnost výsledků. Loňskými vítězi se staly systémy Ubuntu (v kategorii Desktop), Debian (kategorie Server) a Slax (živé CD).

Respondenti budou slosováni a mohou vyhrát knihy, trička a další drobnosti. Sběr odpovědí probíhá do 5. června 2009.

O AbcLinuxu.cz

Portál AbcLinuxu.cz patří mezi nejvýznamnější portály zabývající se Linuxem a otevřenými technologiemi. Od svého počátku se zaměřoval na shromažďování informací a rad pro české uživatele Linuxu. Jednou z jeho hlavních předností jsou obsáhlá diskusní fóra, ve kterých tazatelé nacházejí pomoc s linuxovými problémy nejrůznějšího druhu. Články, které vycházejí každý den, přinášejí návody, recenze a zajímavosti. To vše, společně se záznamy o hardwaru, který byl otestován pod Linuxem, a záznamy o nejlepším programovém vybavení, tvoří kvalitní znalostní bázi jak pro začátečníka, tak profesionálního uživatele.

Robert Krátký, šéfredaktor
www.abclinuxu.cz

O Liberixu

Liberix je obecně prospěšná společnost založená za účelem propagace svobodného a otevřeného softwaru. Spolupracuje se vzdělávacími institucemi, neziskovými organizacemi i komerčním sektorem. Věnuje se osvětě, vzdělávání a organizaci propagačních akcí. Společnost sídlí v Olomouci, více informací naleznete na adrese liberix.cz.

Bohdan Milar, ředitel
liberix.cz