Budoucí právníci se zajímají o open source software

Olomoučtí studenti práv měli unikátní možnost dozvědět se více o problematice softwarových licencí přímo od nejpovolanějších. Na půdě právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci jim o této problematice přednášel Vlastimil Ott z olomoucké neziskové organizace Liberix. Problematika softwarových licencí je zakotveno přímo v poslání této „počítačové neziskovky“.

V prostorách právnické fakulty na třídě 17. listopadu v Olomouci se 24. ledna 2011 sešli studenti práv, aby se dozvěděli více o fenoménu svobodného softwaru, a to především z pohledu softwarových licencí. Zajímalo je, jak jsou ošetřena práva a licence k volně šiřitelnému softwaru, co to znamená pro běžného uživatele a jaké má tento typ licencování výhody. Studenti se dozvěděli o tom, že ne všechny softwarové licence jsou pro koncového uživatele bariérou. Existují takové, které uživatelům ponechávají právo počítačové programy legálně měnit nebo šířit.

Semináře podobného charakteru lze uspořádat na kterékoliv škole, pokud máte zájem, kontaktujte nás. všechny fotografie naleznete v albu na PicasaWeb.

„Zájem ze strany budoucích právních odborníků nás velice potěšil. Většinou totiž přednášíme na školách, na úřadech a ve firmách, které zajímají již praktické věci, jako je úspora nákladů či konkrétní nasazení softwaru. To, že se o svobodném softwaru seriózně hovoří také na netechnických univerzitách, považujeme za velmi důležité,“ řekl Vlastimil Ott ze společnosti Liberix.

Přednáška na PF UPOL
Přednáška na PF UPOL
Přednáška na PF UPOL
Přednáška na PF UPOL