Aktivovat menší objekt, když je přes něj větší

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu Aktivovat menší objekt, když je přes něj větší

• Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel roj a poslední změna proběhla před 5 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor
    roj
    Účastník

Mám opět problím spíš rutinní. Potřebuju ve Scribusu občas aktivovat třeba obrázek, když je přes něj jiný objekt, třeba tvar nebo text. Na takový objekt nejde kliknout, aby zčervenaly okraje, protože zčervenají okraje toho většího objektu. Ten menší se mi zaboha nedaří aktivovat.Řeším to tak, že ten větší objekt přesunu pomocí R myš > HLADINA > O hladinu níž...Tím se menší objekt dostane nad překážející a jde aktivovat. Jenže zdá se mi to dost zdlouhavé, zvlášť když z nějakého důvodu potřebuju ty objekty mít v těch původních hladinách.Jde to nějak jinak?

Michal Hlavatý
    Účastník

Dobrý den,měnit hladinu můžete i pomocí klávesových zkratek Home, End, Ctrl+Home, Ctrl+End.K vašemu dotazu: Při výběru stiskněte Ctrl+levé tlačítko myši - při druhém kliku se dostanete na menší (schovaný) objekt. Návod funguje na Linuxu (snad nemá Windows zkratku použitou na nějakou svoji funkci).

otula
    Účastník

Já když zpracovávám něco, v čem očekávám podobné problémy, tak používám vrstvy (F6). Stejně to pak ale dopadne tak, že zapomínám mezi vrstvami přepínat a mám z toho ve finále docela guláš  ::)Ten Ctrl při kliku je dobrá finta, tu jsem neznal  🙂

roj
    Účastník

Jen pro info. Na widlích to funguje taky. Dík 🙂

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.