[archiv] Dělení slov a tisk dvou A5 na A4

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu Archiv Scribus.cz [archiv] Dělení slov a tisk dvou A5 na A4

  • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Anonymní uživatel a poslední změna proběhla před 13 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
  • Autor
    Příspěvky
  • #93
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Dobrý den,začal jsem používat Scribus a nemůžu si ho vynachválit, jen mi jedna věc nefunguje a na druhou nemohu přijít. Nefunguje mi dělení slov. Hlavní problém vidím v tom, že v nastavení v sekci "Dělení slov", nemám na výběr žádný jazyk. Jak bych ho mohl přidat?Věc na kterou nemohu přijít je tisk dvou protilehlých stran A5 na jednu A4. Kdysi jsem časopis sázel v programu Serif, který toto uměl. Funguje to tak, že na polovinu stránky se dá např. první stránka a na druhou poslední. Pak zase druhá-předposlední atd. Umí to i Scribus?[hr]Tak dělení slov už se miTak dělení slov už se mi podařilo vyřešit, ale s druhým problémem si nevím rady...[hr]Ahoj. Scribus primo toAhoj. Scribus primo to neumi, ale jestli mas linuxy...existuje na to programek, ktery ty stranky posklada sikovne za sebe (nevim, jestli umi dat dve A5 na A4, ale to uz je detail...to bys akorat dvakrat exportoval do pdfka pres virtualni tiskarnu)...jenom kdybych si vzpomnel, jake se jmenuje...[hr]Dobrý den,myslím, že Dobrý den,myslím, že mluvíte o PSutil, tzn. psbook, pstops. Více viz - http://wiki.scribus.net/index.php/How_to_make_impositions_with_pstops.

Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
  • Téma ‚[archiv] Dělení slov a tisk dvou A5 na A4’ nepřijímá nové odpovědi.