[archiv] Vase zkusenosti se Scribusem

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu Archiv Scribus.cz [archiv] Vase zkusenosti se Scribusem

  • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Anonymní uživatel a poslední změna proběhla před 13 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
  • Autor
    Příspěvky
  • #66
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Pouzivate nekdo realne Scribus pro sazbu ?Po mnoha hodinach experimentovani jsem zmaten z funkcnosti/nefunkcnosti urcitych funkci.- duplikovani a zase mizeni master page "Normalni"- nepresne rozmisteni voditek pri pouziti vypoctu podle poctu sloupcu- nemoznost vlozit text ze schranky - vlozeni v ostatnich aplikacich bez problemu- mizeni a objevovani voditek pri zvoleni "column gap"- aplikovani odstavcoveho stylu jen na cast vybraneho textu- nemoznost priradit odst. stylu kl. zkratku- nemoznost aplikovat zarovnani odstavce na text formatovany stylem odstavce- neexistence textoveho stylu- nemoznost vratit zpet omylem prepsany text z textoveho okna- a dalsiVyse uvedene funke jsou naprosto zakladni, slozitejsi vychytavky jsem jeste ani nezkousel.Vse verze 1.3.3.9. OS Windows Vista Bussiness. Verze 1.3.4. se chovala natolik nevypocitatelne ze o jejim pouziti neuvazuji vubec.Rad bych konzultoval s nekym tyto problemy a zkusenosti. Je mozne ze neco delam spatne, nebo ze na to existuje workaround o kterem nevim. S Quarkem a Page Makerem jsem delal nekolik let takze se povazuji za uzivatele sazby znaleho. Scribus povazuji za skvely projekt ale zatim si ani pri nejvetsi snaze nedokazu predstavit jeho pouziti v "produkcnim" prostredi.Dan[hr]Problémy jsem testoval naProblémy jsem testoval na OS Suse Linux 10.2 - duplikovani a zase mizeni master page "Normalni"Nedaří se nasimulovat. V jakých připadech se to stává? - nepresne rozmisteni voditek pri pouziti vypoctu podle poctu sloupcuJak nepřesné? - nemoznost vlozit text ze schranky - vlozeni v ostatnich aplikacich bez problemuFunguje jak v "Story Editoru", tak na normálním textovém rámci - ale pozor, v editačním módu. T.j. rámec musí být "s kurzorem" (dvojklik myší) - mizeni a objevovani voditek pri zvoleni "column gap"Kdy se to stává? - aplikovani odstavcoveho stylu jen na cast vybraneho textuNepodařilo se mi nasimulovat. Nemáte někde označený kus textu? Pak se styl aplikuje na výběr. Nebo není text "vyteklý" z rámce? - nemoznost priradit odst. stylu kl. zkratkuJe ve verzi 1.3.4. - nemoznost aplikovat zarovnani odstavce na text formatovany stylem odstavceSoučástí stylu. - neexistence textoveho styluJe ve verzi 1.3.4. (Character Style) - nemoznost vratit zpet omylem prepsany text z textoveho okna - a dalsiviz http://bugs.scribus.net - co zde není, neexistuje. Možná to zní krutě, ale jinak se to nedá zvládat.--Petr VanekScribus team[hr] - duplikovani a zase  - duplikovani a zase mizeni master page "Normalni"dvakrat poklepu na "normalni" v okne pro usporadani stran, dam novou sranu, napisu nazev, OK a prida se mi nova master page a normalni se mi zdvoji - snad to staci jen ignorovat a nebude to delat nejake chyby pozdeji - ja normalni nepotrebuju protoze pro dvojstrany potrebuju 2 master page - levou a pravoupotvrzeno i ve WinXP> - nepresne rozmisteni voditek pri pouziti vypoctu podle poctu sloupcupravdepodobne moje chyba, po mnoha experimentech jsem si nepohlidal zda se voditka maji pocitat vzhledem k okrajum ci k celemu listu>- nemoznost vlozit text ze schranky - vlozeni v ostatnich aplikacich bez problemuve WinXP funguje bez problemu, tedy je chyba jen ve Vista. pri editaci vlozi obsah ktery neni aktualni /vlozi stary/, nepomohlo ani pouziti notepadu jako prostrednika - tedy vlozeni inkriminovaneho textu do notepadu  /OK/, zkopirovani textu z notepadu a vlozeni do Scribusu.> - mizeni a objevovani voditek pri zvoleni "column gap"na strance jsou videt urcitym zpusobem rozmistena voditka /z master page/, po klepnuti mysi do prazdneho mista strany najednou polovina z nich zmizi jako by prestal byt aplikovan "collumn gap", dalsi strany podobne, po znovuklepnuti se nekdy zase vratilo zpet... divocina - nedari se mi nasimulovat znova> - aplikovani odstavcoveho stylu jen na cast vybraneho textuoznaceno ctrl+a tedy vse, zadny text nebyl "vytekly", nepomohlo ani opakovane oznaceni a aplikace, nepomahala aplikace pri oznaceni jen textu ktery nebyl zmenen, nakonec jsem to naklikal ale ani sam nevim jak byl to pokus-omyl> - nemoznost aplikovat zarovnani odstavce na text formatovany stylem odstavcejenze ve 1.3.4 to lze. prece nebudu mit na kazdy prdnuti styl, u toho co se neopakuje casto tak naformatuju stylem a pak delam lokalni upravy - to je bezna praxe> - nemoznost vratit zpet omylem prepsany text z textoveho oknatoto povazuji za fatalni. vlezu do text ramce dam E, a ctrl+a a chci udelat upravu napr. odstavce, omylem klepnu do enteru /mezery atd./ zmizi mi cely text a nejsem ho schopen dostat zpet! - asi to vyplyva z absence "vpred a vzad" v zabudovanem text editoruna nize uvedene opravdu neexistuje workaround ?- nemoznost priradit odst. stylu kl. zkratku- neexistence textoveho stylubez toho si nedokazu sazbu skoro predstavit. jak jsem psal 1.3.4 se chovala jeste daleko divoceji nez 1.3.3.9 proto o jejim pouziti neuvazuji. mozna ve winXP by se to chovalo ve win XP lepe... dle informaci ktere uvadite dost veci bude zavislych na platforme.Dan

Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
  • Téma ‚[archiv] Vase zkusenosti se Scribusem’ nepřijímá nové odpovědi.