[archiv] Využitelnost nástroje Scribus v praxi

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu Archiv Scribus.cz [archiv] Využitelnost nástroje Scribus v praxi

  • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Anonymní uživatel a poslední změna proběhla před 13 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
  • Autor
    Příspěvky
  • #87
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Dnes jsem si Scribus stáhl a zajímalo by mě několik věcí: Je Scribus plnohodnotnou náhradou profi programů jako např. adobe acrobat? Máte skušenosti s tím, jestli v tiskárně nemají problém s .pdf z tohoto programu? Nikde jsem nenašel nastavování soutiskových a ořezových značek. Předem děkuji za odpověď[hr]Scribus myslím tvorí dosť Scribus myslím tvorí dosť striktné a aj kvalitné PDF. Orezové značky sú integrované do dialógu na PDF export (Scribus 1.3.4).Ale sám grafik nie som, takže z hľadiska problémov pri importe a spracovaním PDFka zo Scribusu info z prvej ruky nemám.[hr]Osobně bych přirovnal Osobně bych přirovnal Scribus spíš než k Acrobatovi k InDesignu a Xpressu. Zda ti bude vyhovovat, to musíš vyzkoušet. Velikou výhodou Scribusu je poměr ceny a výkonu. Zdarma tak můžeš pracovat ve kvalitním programu.Problémy s PDF jsem neměl. Otestovat můžeš i další exporty.[hr]Děkuji za odpovědi. To,Děkuji za odpovědi. To, že jsem tam nemohl vložit ořezové značky bylo opravdu způsobeno starší verzí programu (v 1.3.4 to opravdu jde), nedaří se mi tam ale nikde nastavit značky pro přehyb(+), nepodařilo se mi je tam dokreslit ani ručně, protože prostor mimo dokument samotný se do .pdf nepřevádí. Nevíte někdo, co s tím?[hr]Děkuji za odpovědi. To,Děkuji za odpovědi. To, že jsem tam nemohl vložit ořezové značky bylo opravdu způsobeno starší verzí programu (ve verzi 1.3.4 to opravdu jde), nedaří se mi tam ale nikde nastavit značky pro přehyb (+), nepodařilo se mi je tam dokreslit ani ručně, protože prostor mimo dokument samotný se do .pdf nepřevádí. Nevíte někdo, co s tím? Děkuji.[hr]No nevim nevim jak je to s No nevim nevim jak je to s tou vyuzitelnosti v praxi... v praci delam Macu s Adobe softem doma mam Linux, ale pravda je takova, ze jsem byl donucen nainstalovat windowsy a udelat to v indesignu...Veci jako nemoznost oznaceni textu pro zvetseni a jine drobne chyby dokazi praci znacne zneprijemnit. Co jsem zkousel PDF tak vypadaji dobre... nevim jak to bude vypada potom se specialitkama typu transparence a gradienty po tom co to projde ripem. Tot asi tak vse 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
  • Téma ‚[archiv] Využitelnost nástroje Scribus v praxi’ nepřijímá nové odpovědi.