barevné palety Scribus 1.3.8

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu barevné palety Scribus 1.3.8

• Toto téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel otula a poslední změna proběhla před 11 roky a 12 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)
  • Autor
    navif
    Člen

Pokud jsem správně pochopil, je pro práci s barvami nastavena paleta Scribus basic. Dá se k barvám jednoduše přidat celá nová paleta barev, eventuelně nastavit jiná bar. paleta jako základní? Zatím jsem objevil pouze manuální přidávání barev po jednom kuse.

otula
    Účastník

Ano, lze to, ale až ve verzi 1.5.

otula
    Účastník

Pak je ještě možnost (určitě jednodušší, než to naklikávat) nacpat to přímo do dokumentu. Například seznam pro CrayonTM z ukázky vypadá takto:

Code:

Takže potom není problém to nacpat do staršího Scribu (viz přílohu)

navif
    Člen

Díky za odpověď – vypadá to jako schůdné řešení.

Michal Hlavatý
    Účastník

Jen ještě přidám poznámku, že s importem vektorové grafiky se do dokumentu importují i barvy. Bohužel jsou označené jen číslem.Dalším schůdným řešením by bylo předvytvoření objektu se všemi barvami palety a následným vložením do dokumentu ze zápisníku. Výhodou oproti předchozímu postupu by bylo zachování názvů barev.Četl jsem, kde má Scribus uložené barevné palety. Zkusím se po textu podívat.

otula
    Účastník

Četl jsem, kde má Scribus uložené barevné palety. Zkusím se po textu podívat.

Zkusil jsem

Code:
    find . -exec grep almond {} ; -print

v adresáři s rozbaleným balíčkem a našel jsem to rychle. Je to adresář

Code:
    /share/scribus/swatches

. Jenže u 1.3.9 takový adresář vůbec není. Takže zde: http://www.ulozisko.sk/353063/swatches.tar.bz2

Michal Hlavatý
    Účastník

To je přesně, co jsem hledal, díky.Další informace lze najít na wiki stránkách create.freedesktop.org. Pro pohodlnější vytváření barevných palet je možné použít SchwatchBooker.Myslím, že víc už ze Scribusu nedostaneme. Řeší to přesně to, co navif potřeboval.

otula
    Účastník

Díky za tip na zajímavý prográmek. Vzhledem k tomu, že nebyl v repozitáři, ani v AURu, udělal jsem na něj rovnou PKGBUILD: https://aur.archlinux.org/packages.php?ID=44335

Anonymní uživatel
    Host

Je to adresář

Code:
    /share/scribus/swatches

. Jenže u 1.3.9 takový adresář vůbec není. Takže zde: http://www.ulozisko.sk/353063/swatches.tar.bz2

V 1.3.9 to mám v

Code:
    .../libs/swatches

(OS Windows).

otula
    Účastník

Julo, máš naprostou pravdu, ten adresář je samozřejmě i v linuxové verzi. Ale udělal jsem chybu, že jsem ve verzi řady 1.3.5 nevyhledával, ale natvrdo se snažil najít adresář pod share.Takže v Linuxu je to

Code:
    $PREFIX/lib/scribus/swatches

Anonymní uživatel
    Host

Julo, máš naprostou pravdu,

Neviem o tom, že by sme si potykali - žiadna urážka, na toto si však potrpím.

otula
    Účastník

Neviem o tom, že by sme si potykali - žiadna urážka, na toto si však potrpím.

Tak to se tedy omlouvám. Pokud by se to v budoucnu opakovalo (paměť mám totiž krátkou a tykám si s cca 90 % lidí, se kterými mluvím v osobním styku, a s 99 % na internetu, takže se mi to může stát), tak se zase ozvěte, opět se Vám omluvím, aby mezi námi nebyly malicherné konflikty.  🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.