Embedovat fonty do PDF

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu Embedovat fonty do PDF

 • Toto téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel otula a poslední změna proběhla před 5 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
 • Autor
  Příspěvky
 • #217
  roj
  Účastník

  Tiskárna (fabrika, ne domácí) má problém vytisknout jeden font (liberation serif italic) Nevíme, čím to je, oni taky ne. Nedají se fonty embedovat do tiskového PDF?

  #843
  Michal Hlavatý
  Účastník

  Dobrý den,Vložit se dají a pro tiskárnu bych skoro řekl i musí.Zkuste při vytváření tiskového PDF v tabu Písma šipkou přesunout veškeré fonty do části Písma k vložení a nebo Písma pro obrys.Písma k vložení vloží kompletní informace z fontu.Písma pro obrys vloží z fontu jen tvary (vektory).

  #844
  otula
  Účastník

  Ono je to zvláštní, protože Scribus při exportu použitá písma automaticky vkládá. Zkontrolovat a také změnit vkládání písem lze v dialogu pro export na druhé záložce (Písma). V případě, že má tiskárna s vloženým písmem problém, zkusil bych font přesunout do fontů pro obrys, ačkoliv je to na úkor výsledné kvality písma (pokud se od doby, co jsem tento problém řešil, nezměnil algoritmus převodu písma na obrys k lepšímu).

  #845
  roj
  Účastník

  Nechápu.V menu soubor jsem písma našel na dvou místech.1.soubor > Nastavení dokumentu > vlevo záložka Písmav dialogu jsou tři karty. Dostupná písma, Náhrady písem a Dodatečné cesty. Druhá a třetí jsou prázdné.V první je strašně dlouhý seznam s obrovskou spoustou zaškrtávacích políček, která nevím, co dělají. Některá jsou zaškrtlá, některá ne.2.soubor > nastavení > Písma.Je to tam stejné, druhá a třetí karta jsou prázdné, u té třetí je napsáno, že musím mít zavřené všechny dokumenty.Nic dalšího jsem nenašel 🙁

  #846
  otula
  Účastník

  Je to v tom dialogu, který se zobrazí při exportu do PDF.

  #847
  roj
  Účastník

  Našli jsme to. Je to tam opravdu hodně důkladně skované na místě a ve chvíli, kde a kdy to nikdo nečeká a není čas to řešit (potřebujete rychle odeslat PDF do tisku)Radějí jsme nahradili pro jistotu svobodné písmo nesvobodným, které nedělalo problémy. Škoda.

  #848
  otula
  Účastník

  Ono je to ale na logicky jediném správném místě, protože se to týká právě a pouze toho aktuálně exportovaného PDF – prostě otevřu dialog pro export a nastavím vše pro dané PDF. Jsou to věci, které se samotného dokumentu .sla netýkají.

  #849
  roj
  Účastník

  Nemyslím. Stejně jako se dá výstupní zařízení nastavit v klidu předem v dialogu PDF export, mohla by se  tam zaznamenat informace o embedování fontů.Ve chvíli, kdy jde o vteřiny a člověk má za sebou 20 hodin nonstop práce, je to úplná pičovina. Kdo nikdy nedělal opravdové noviny, nepochopí. V tu chvíli už nevymyslíte ani holou větu bez chyby.BTW píšu o tom seriál návodů. Nechcete to opřipomínkovat? Bude to CC, takže si to sem můžete dát.

  #850
  otula
  Účastník

  Klidně na to mrknu ve chvilích, kdy budu mít trochu času.

  #851
  roj
  Účastník

  Kdybyste se chtěli kouknout, jak vypadají noviny dělané Scribusem, tak tady:https://www.flickr.com/photos/pirati/albums/72157656746783723

  #852
  otula
  Účastník

  Pěkná hromádka novin 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.