Kombinace objektů => vyříznutí (vyřešeno)

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu Kombinace objektů => vyříznutí (vyřešeno)

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
  • Autor
    Tott
    Účastník

Dobrý den,chtěl bych se zeptat, jestli se s tím už někdo ve scribusu setkal s kombinací dvou objektů. Mám dva objekty, které se překrývají a potřebuji je zkombinovat tak, aby se ten horní objekt, jakoby z toho spodního vyřízl.Dám příklad: Mám oranžové pozadí, na něm bílý čtverec a na něm zelené kolečko. Potřebuji docílit toho, aby v tom bílém čtverci bylo vyříznuté to zelené kolečko - takže by prosvítalo oranžové pozadí.Bohužel nemůžu pouze změnit barvu kolečka na oranžovou, protože se bude jednat o sazbu pro sítotisk - takže musím počítat s barvou podkladu. Díky za odpovědi. MartinPS: Zkusil jsem to přehnat přes Inkscape a tam je funkce nad objekty XOR, která to udělala dokonale.

Michal Hlavatý
    Účastník

Dobrý  den,operaci s cestami můžete provést i přímo ve Scribusu. Označte si dva tvary, se kterými chcete pracovat (vybrat první a za stisku klávesy Shift druhý objekt). Poté v hlavním menu Objekt > Nástroje cesty > Operace s cestami si vyberte operaci, kterou potřebujete.M.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.