Načtení PDF souborů

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu Načtení PDF souborů

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Autor
    Příspěvky
  • #194
    Mishule
    Účastník

    Potřebuji přeložit letáky, které jsou v PDF. Asi dělám něco blbě, ale Scribus 1.4.4. který jsem si stáhla, mi nezobrazí ani jeden PDF soubor, který mám v počítači (ne jen letáky, které potřebuji přeložit, ale žádný PDF soubor). Poradí mi někdo, kde může být problém? Když zadám Soubor – Otevřít, navolím formát .PDF, tak i v náhledu i pak po načtení se mi zobrazí jen jedna prázdná stránka (bez ohledu na to, kolikastránkový soubor je). Děkuji za rady/tipy, co dělám špatně.

    #766
    otula
    Účastník

    No ona ta podpora PDF není ve verzi 1.4 zrovna ideální. Mnohem spolehlivější je nechat to narastrovat (tedy vložit to jako rastrový obrázek – vložit obrázkový rám a do něj načíst PDF), jenže to zase dost utrpí kvalita…Nebo použít verzi 1.5, v níž funguje PDF import velmi hezky.

    #767
    Michal Hlavatý
    Účastník

    Dobrý den,Scribus není navržený na editaci PDF souborů. Do dokumentů můžete buď:

    Vložit PDF do obrázkových rámců (včetně výběru strany přístupné v [F2] Vlastnosti > Obrázek > Číslo stránky) a následné překrytí nechtěných oblastí textovými rámci s barvou pozadí a novými texty a následným exportem do PDF (při zaškrtnutí Vlož PDF a EPS soubory (EXPERIMENTÁLNÍ) se původní PDF vloží ve vektorech, jinak se přerastruje na bitmapový obrázek) a nebo

  • Importovat vektorovou grafiku. Jedná se určitě o čistější způsob, protože můžete skutečně smazat původní texty. Postup bude následující: Importujte si PDF soubor do Inkscapu, uložte jako SVG a to následně importujte do Scribusu (Soubor > Importovat > Vložit vektorový soubor). Pravděpodobně bude nutné trochu změnit velikost a poté zrušit seskupení objektů (Ctrl+Shift+G)
  • Pozn.: Jestliže nemůžete pracovat v prvním případu s PDF soubory, pravděpodobně nemáte nainstalovaný Ghostcscript.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.