nastavení barev v exportovaném pdf – černobílý tisk pérovek

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu nastavení barev v exportovaném pdf – černobílý tisk pérovek

• Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Michal Hlavatý a poslední změna proběhla před 11 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

Dobrý den. Ve scribusu připravuji publikace, které obsahují jen krátké texty a pérovky. Potřebovala bych poradit s nastavením barev pro černobílý tisk. Nemohu stále přijít na rozumné nastavení barev v exportu do pdf tak, aby ve výsledku nedošlo k převedení černé do odst.šedi. Zdrojová data jsou soubory tif (index.bitmapa), ale po exportu do pdf (1.5) i přesto že nastavím výstup na tiskárnu se kresby převedou do odstínů šedé. V nastavení dokumentu mám aktivovanou správu barev (už jsem zakázala mapování černé z více barev), ale nevím kde dělám chybu.Zkoušela jsem různé kombinace nastavení podle návodů, které jsem našla na webu ale stále se mi nedaří najít správné řešení. Za jakoukoliv radu nebo přesměrování na (pro laika) srozumitelný zdroj informací budu vděčná.

otula
    Účastník

Na tohle mi zde kdysi poradil Michal Hlavatý, abych předefinoval v dokumentu černou barvu ze CMYK do RGB: takže otevřít si sla soubor v textovém editoru, najít řádek s definicí černé, tedy:

Code:

a opravit ho na

Code:

Uložit a znovu otevřít ve Scribu. Funguje to.

Anonymní uživatel
    Neaktivní

Díky moc ! Hned vyzkouším 🙂

Michal Hlavatý
    Účastník

Otulovi: Nejsem si jistý, jestli zrovna v tomhle případě to pomůže.Orme: Jestli tomu správně rozumím, máte RGB pérovky a potřebujete vytvořit PDF tak, aby v dokumentu nebyly odstíny šedé, tedy např. CMYK 0 0 0 50, ale jen CMYK 0 0 0 100, protože se ztrácí kontrast u pérovek.Skoro to vypadá, že je problém u obrázků. Můžete mi prosím poslat jeden (problémový) obrázek a fotografii tisku? Stačí do soukromé zprávy.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.