Nepoužitelné dělení slov.

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu Nepoužitelné dělení slov.

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Michal Hlavatý a poslední změna proběhla před 1 měsíc, 3 týdnů.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (z 4 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #227

  roj
  Účastník

  Nazdar. Dělení slov bylo průšvihové od začátku, co jsem Scribus začal používat, ale ve verzi 1.4.6 mám dojem, že se ještě zhoršilo. Z automatu vypadávají takové perly jako real-izace, mil-iard, fin-anční, popřípadě dvacetiznakové slovo není schopen rozdělit vůbec. Jde s tím něco dělat, kromě "Zrušit dělení slov" a nadělit si to ručně? Což je jediná bezpečná varianta, aby se text nezkurvil zcela nečekaným způsobem.V předchozí verzi jsem se nějak dostal do módu, kdy se dělení dalo nějak předdefinovat. Byla to sice strašná práce, jako psát každý článek natřikrát, ale aspoň to nějak fungovalo. Bohužel si nepamatuju, jak jsem se do toho modu dostal.

  #880

  Michal Hlavatý
  Účastník

  Dobrý den/ahoj,delění slov si neporadí s cizímy a odbornými výrazy.Je možné Scribus "naučit" dělit i nová slova a nebo naopak nějaké špatné dělení slov odstranit.Nastavení najdete v Soubor > Nastavení... Hyphenation and SpellingJinak pro manuální dělení slov doporučuji místo klasického rozdělovníku vkládat tzv. podmíněný spojovník Ctrl+Shift+-, který se zobrazí pouze v případě, kdy má (v případě dodatečné editace textu nebude zůstávat uprostřed řádku).

  #881

  roj
  Účastník

  A nedalo by se vytvořit si český slovník a ten používat a zdokonalovat, popřípadě ho dát komunitě?

  #1562

  Michal Hlavatý
  Účastník

  Určitě dalo. Nevím ale o někom, kdo by se do toho chtěl pustit.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (z 4 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.