Obrázek na pozadí vs. vodítka

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu Obrázek na pozadí vs. vodítka

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel otula a poslední změna proběhla před 9 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #201
    lenochodcz
    Účastník

    Zdravím,potřeboval bych trochu pomoct. Snažím se udělat jednoduchý leták ve formátu A4, který bude 2x po kratší straně přeložený - takže z toho vznikne taková malá harmonika se třemi oddíly "takovejma nudlema" na každé straně. Prostě standardní propagační skládačka.A teď, definoval jsem si vodítka, abych mohl přesně umístit texty a obrázky. A jako pozadí bych chtěl dát takovou hodně rozmazanou fotku. Když ale vložím obrázek, zakryje mi ty vodítka a já se nemám čeho držet.Víte někdo, jak vložit obrázek na pozadí tak abych viděl vodítka?Díky

    #789
    otula
    Účastník

    V nastavení dokumentu v sekci „vodítka“ je hned v prvním bloku možnost volby, zda mají být vodítka nad/pod objekty 🙂 (v řadě 1.3.x)A v řadě 1.5.x je na stejném místě možnost seřadit si zobrazované vrstvení jednotlivých "komponent" dokumentu.

    #791
    lenochodcz
    Účastník

    Jo, je to tam 🙂 A taky spousta dalších zajímavých věcí. Chce to, jako obvykle, líp hledat 🙂Díky za radu.

    #792
    otula
    Účastník

    Rádo se stalo 🙂

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.