Od návrhu po tisk – Gimp, Inscape, Scribus, tiskárna postup

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu Od návrhu po tisk – Gimp, Inscape, Scribus, tiskárna postup

• Toto téma obsahuje celkem 19 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Anonymní uživatel a poslední změna proběhla před 11 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 16. až 20. (celkem z 20)
  • Autor
    otula
    Účastník

To je samozřejmě možné (už v příspěvku výše jsem psal, že je možné, že to může být dáno programem, který vkládané PDF vytváří). Pokud jde o převod na svg, už to pak není přímé vložení, a asi už je jedno, jestli to převedu na mnou zmíněný eps, nebo na svg.

Michal Hlavatý
    Účastník

Není to přímé vložení, ale to nejvýhodnější. 🙂SVG je lepší než EPS, protože:

• jde editovat
    • lze měnit barvy (kvůli CMYKu)

otula
    Účastník

Teď mi ten rozdíl uniká. SVG i EPS importovaný do Scribu mohu editovat naprosto stejně. Ale možná každý děláme něco jinak.Navíc za obrovské plus pro eps považuji to, že naprosto přesně zachová velikost importovaného objektu a nemusím to dál řešit (svg získané přes Inkscape se mi importuje mnohem větší).

Michal Hlavatý
    Účastník

Už vím :-). Nějak jsem zapomněl, že EPS jde importovat i přímo přes Soubor > Vložit.Využívám jen vložení EPS do obrázkového rámce (u složitější grafiky to jinak nejde).Ad velikost: Rozumím. Osobně mi změna velikosti nevadí. Stejně ji měním. Ale zaslouží si to pozornost pro vylepšení Scribusu.

Anonymní uživatel
    Host

Diky za velmi obsažné téma. Jen víc takovýchto zpráv z praxe!S pozdravemOndřej Němeček.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 16. až 20. (celkem z 20)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.