Odsazení prvního řádku za zlomem odstavce

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu Odsazení prvního řádku za zlomem odstavce

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor
    otula
    Účastník

Mám jednu věc, která mne trápí. Ani tak nějak nečekám radu, spíš to mířím na Michala, že kdyby se mu chtělo, mohl by to předat vývojářům. Já se svou skvělou angličtinou sice rukama nohama domluvím, ale popsat problém už je horší.Jde o to, že pokud v textovém rámci rozděleném do více odstavců zalomím text, aby mi nový odstavec začínal v novém sloupci, není možné (nebo možná jen nevím jak) donutit Scribus, aby tento nový odstavec měl první řádek odsazený.Přikládám demonstrační screenshot s ručně zalomeným třetím sloupcem.

Michal Hlavatý
    Účastník

Přiznám se, že podobný dotaz jsem pokládal vývojářům před více než rokem a dozvěděl jsem se, že Scribus při zalamování sloupce/rámce nezalamuje odstavec (což je pochopitelné). Důsledek toho je, že každý řádek, který následuje ihned po zalomení nemá odsazení (bez ohledu na nastavení stylu).Jediné, co jde aplikovat je zalomení na konec odstavce. Bohužel je však další sloupec pro změnu odsazený shora o jeden řádek.Osobně to v praxi řeším (špatným) postupem - "odentruji" odstavec na požadovanou polohu. Je to jediný rychlý a funkční postup, co znám.Zkusím se znovu přeptat vývojářů a protlačit nápravu.Screenshot bohužel nevidím (ani po přihlášení na fórum).

otula
    Účastník

Jediné, co jde aplikovat je zalomení na konec odstavce. Bohužel je však další sloupec pro změnu odsazený shora o jeden řádek.

Jo, to vím, jenže to je samozřejmě nepoužitelné.

Osobně to v praxi řeším (špatným) postupem - "odentruji" odstavec na požadovanou polohu. Je to jediný rychlý a funkční postup, co znám.

No já pro změnu odmezerníkuji to odsazení  ;D (jasně, tabulátor by byl lepší, ale když už to má být blbě, ať je to aspoň pořádně blbě ;))

Screenshot bohužel nevidím (ani po přihlášení na fórum).

To je divné. Asi nějaká chybička diskuzního fóra. Mně se zobrazuje v pohodě. Nahrál jsem ho tedy ještě sem: http://www.ulozisko.sk/obrazky/422834/scribus-odsazeni-prvniho-radku-za-zlomem-odstavce.gif - ale stejně to tedy pro vás nebude žádná novinka

Michal Hlavatý
    Účastník

Chybka se zalamováním sloupce/rámce byla již dříve nahlášená – bug 0005553.Díky za screenshot. Nezobrazování přílohy jsem nahlásil.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.