Problém při tisku průhledného obrázku

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu Problém při tisku průhledného obrázku

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
  • Autor
    Příspěvky
  • #35
    otula
    Účastník

    Narazil jsem dnes na další zajímavý problém. Zkoušel jsem udělat něco jako webovou formu časopisu a narazil jsem na zajímavý problém. Vložil jsem tiff s maskovaným pozadím. Úvodní stránka by pak vypadala nějak takto.Při tisku (OKI C5600) dojde ale k nepříjemnému problému: barevná plocha, která je pod tím průhledným tiffem ztmavne, viz přílohu (omlouvám se za nekvalitu - foceno v přítmí foťákem, s nímž si moc netykám). Dělá to i při přímém tisku ze Scribu. Pokud z výsledného PDF "vytisknu" postscriptový soubor, a vytvořím z něj nové PDF, vypadá na obrazovce stále správně, a po tisku na tiskárně problém zůstává. Nemám možnost vyzkoušet jinou barevnou tiskárnu, ale když jsem poslal tisk na černobílou Kyoceru, byl výtisk OK.

    #330
    Michal Hlavatý
    Účastník

    Zřejmě nefunguje přidání přílohy :-(, takže nemůžu srovnat výstup ze Scribusu a vyfocený tisk.Nápady:

    • Vytvořené PDF musí být ve verzi >PDF 1.4, které oproti verzi 1.3 přidává průhlednost.
    • Tisknout z Adobe Readeru. Většina alternativních prohlážečů má s průhledností problémy.
    • Nepomohl by ICC profil?

    #331
    otula
    Účastník

    Když jsem přihlášený, přílohu vidím, když nejsem, zobrazena není. Ale nahrál jsem ho ještě sem: http://www.ulozisko.sk/obrazky/277245/DSC_0432.jpgJinak, jak jsem psal, problém není jen při tisku výsledného PDF, ale i při tisku přímo ze Scribu - tedy nejedná se o problém samotného PDF, ale o nějaký jiný problém (btw, tisknul jsem z Acrobat Readeru a kompatibilitu jsem měl ponechánu výchozí, tedy 1.4. V ICC se moc nevyznám.)

    #334
    Michal Hlavatý
    Účastník

    Mě se přílohy od jiných uživatelů nezobrazují (přihlášení na to nemá vliv). Díky za repost.Export vypadá ok. Když vidím oba výstupy, ICC by nepomohlo. Zkusím PDFko také vytisknout, jestli to není problém tiskárny... (zatím jediný nápad)

    #336
    otula
    Účastník

    Jinak tedy – není to problém Scribu, chybu někde dělám já, protože totéž mi dělá i InDesign. Myslel jsem, že jsem přišel na problém, když na mne zařval, že Use of an output color space which differs from the transparency blending colour space may cause colour shifts in resulting PDF, ale problém zůstal i po sjednocení barevných prostorů.Zkoušel jsem místo průhledného tiff použít průhledný png, ale vliv to na výsledek nemělo.Update: zjistil jsem, že v InDesignu se to řeší správně pomocí clipping path - funguje to pak perfektně. Pokud ale vložím do Scribu TIFF s ořezovou cestou, tak se obrázek vůbec nezobrazí, pokud tam vložím EPS, vloží se černobíle a cesta je vůči obrázku špatně posunutá - a tohle už je problém Scribu. Ještě přihodím ten TIFF s ořezovou cestou

    #395
    Michal Hlavatý
    Účastník

    Omlouvám se za opravdu velké zpoždění.Konečně jsem vytiskl PDF verzi zpravodaje z http://otakar.yc.cz/scribus/zpravodaj.pdf. Výsledek je v pořádku (můžu poslat foto). Vzhled je stejný jako PDF verze na obrazovce. Obávám se, že problém bude v tiskárně (ovladače?) nebo software.Moje konfigurace: Adobe Reader 9.3.2 pro Linux, tiskárna Epson Stylus SX415.Pozn.: První pokus s prohlížešem evince nevyšel - tisk nešel provést.Jestli se obrázek nezobrazí... nepomůže dát ve Vlastnostech > Tvar > Použít ořezovou cestu obrázku?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.