problem s fontem, zmrsena cestina pri exportu do pdf a tisku

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu problem s fontem, zmrsena cestina pri exportu do pdf a tisku

  • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel thcom a poslední změna proběhla před 6 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Autor
    Příspěvky
  • #152
    Anonymní uživatel
    Host

    preji dobry vecer, ve scribusu jsem stvoril jidelni listek, popral jsem se se vsim, krome exportu do pdf a tiskupouzivam TTF font casablaca antique, http://krcma.thcom.cz/datastore/ca.zippri jeho pouziti se ceske znaky prevedou na jakousi cinstinunemate nekdo alespon pdoobny funkcni font a nebo radu, jak font nepr ve fontforge poladit, aby slapalpreci kdyz se spravne zobrazi, nechapu proc se i nevytiskne popr neprevede do PDFdekuji za rady TH

    #606
    otula
    Účastník

    Zkusil jsem ho použít a chová se opravdu zvláštně – v Evince se mi vytvořené PDF zobrazilo v pohodě, ale v Adobe Readeru nikoliv. V nejhorším případě se dá exportovat v obrysech, ale on to Scribus nedělá zrovna perfektně (ovšem dotazovaný problém je tím spolehlivě odstraněn).S poladěním ve fontforge neporadím, sám jsem se divil, když jsem v tom úspěšně doplnil české znaky do jednoho fontu 😉Jiný font můžeš zkusit najít zde: http://www.ceskefonty.cz/

    #607
    Michal Hlavatý
    Účastník

    Dobrý den,problém je na straně fontu. Ve FontForge samozřejmě opravit jde, ale vzhledem k tomu, že daný font není šířen pod svobodnou licencí, bylo by takové počínání nelegální. Doporučuji použít jiný font s podobnými parametry. Na internetu takový font určitě najdete.

    #608
    Anonymní uživatel
    Host

    dekuji za radu, ja ten obrys zkousel, ale delal jsem to nedobre, ted jsem to zkusil znovu a slape to super diky !

    #609
    Anonymní uživatel
    Host

    to Michal Hlavatý: jenom pro zajimavost, v cem je problem s tim fontem, ja to pmerne detailne prolezal a zadny zasadni rozdily od fontu. ktere funguje jsem nenasel, dekuji TH

    #611
    Michal Hlavatý
    Účastník

    Abych mohl zjistit, co přesně způsobuje problém, musel bych font editovat, což je v rozporu s licencí. Další poznámky jsem Vám poslal do soukromé zprávy.

    #1560
    thcom
    Účastník

    dobry den pane Hlavaty, resim opet stejny problem, samozrejme jsem jiz zapomel, co jste mi tenkrat poradil, vsi silou jsem nasel toto forum a tento topic, ale nevidim, kde najit tu soukromou zpravu, je tu jeste nekde, popripade, byl byste tak moc hodny a napsal mi v cem je s fontem problem

    dekuji Tomas Holy

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.