Rada se skriptem v bashi

Forums Fóra Linuxové aplikace Rada se skriptem v bashi

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel otula a poslední změna proběhla před 12 roky a 4 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #150
  Anonymní uživatel
  Host

  ZdravímVí někdo, jak vytvořit tento skript?? Vůbec si s ním nevím rady. Vytvořte vhodně pojmenovaný skript s následující funkčností:Vytvoření nového skupiny, jejíž jméno bude zadáno interaktivně před spuštění skriptu.Po zadání vstupních informací se zobrazí jejich souhrn a uživatel bude požádán ojejich potvrzení. Součástí řešení bude i kontrola zda již taková skupina existuje, pokud ano skript vypíše všechny existující skupiny a vyzve k zadání nového jména.Děkuji moc za pomoc.

  #601
  otula
  Účastník

  Upozorňuji, že vůbec nejsem programátor, ani nemám žádnou praxi v programování, alespoň se ale pokusím pomoci. Nedělá to úplně to, co chceš (nevrací se zpět na vyžádání názvu skupiny), ale jako nakopnutí by to snad stačit mohlo (navíc si v dotazu protiřečíš: chceš zadávat název skupiny „interaktivně jako parametr“ – to nějak dohromady nejde, leda ošetřit obě možnosti:

  Code:
  #!/bin/bashif [ $1 ] ; then { skupina=$1 ; # pokud je v parametru, použije se } else { echo -n "Zadej název skupiny: "; read skupina; # pokud není, interaktivně se vyžádá } fiif grep ^$skupina: /etc/group > /dev/null; # test, zda skupina existuje then { # pokud ano, vygeneruje se seznam skupin... echo "skupina existuje"; for g in $( cut -d ":" -f 1 /etc/group | sort ) ; do seznam="$seznam $g" done echo $seznam } else { # pokud ne, vytvoří se skupina s daným názvem... echo "Vytvářím skupinu $skupina"; groupadd $skupina ; }fi

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.