staré dobré číslování

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu staré dobré číslování

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Anonymní uživatel a poslední změna proběhla před 12 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Autor
  Příspěvky
 • #153
  Anonymní uživatel
  Host

  Ahoj všem. Pročítám forum, všechny možné stránky….návody na číslování jsou pořád stejné a já ne a ne na to přijít…..dělám cca 120 stránkový dokument, na každé stránce je min. jeden textový rámec a evidentně mi tam ještě něco chybí, aby se mi tam to číslování ukázalo. Mám předvolené okraje a chtělo bych to pod spodním okrajem ( v zápatí). Prosím o pomoc…..fakt sem zkoušela už všechno a ani ťuk…..děkuji Mirka

  #610
  Michal Hlavatý
  Účastník

  Ahoj. Návod na Scribus.cz nepomohl?Základem, aby se zobrazilo číslo stránky, je vytvořit textový rámec a dát Vložit | Symbol | Číslo stránky (je jedno jestli přímo z kreslící plochy nebo Editoru textů). V Editoru textů správné vložení poznáš tak, že se na místo čísla stránky vloží tento znak: #. Jestli tam už je a číslo stránky se přesto nezobrazuje, je možné, že je nastavené moc velké písmo a prostě se do textového rámečku nevejde. Pokud máš nastavené zarovnání textu k pomocné mřížce, může se také stát, že by měl být text posazený špatně (např. pomocná čára přetíná textový rámec v půlce a není tak využitelný ani jeden celý řádek), pak je nutné posunout textový rámec a nebo přenastavit pomocnou mřížku.Jestli to nepomůže, pošli mi zdrojový soubor. Opravím to.

  #612
  Anonymní uživatel
  Host

  Aha, já mám staženou verzi 1.3.3.14 a když dám vložit-znaky-číslo stránky….tak je šedivé, tzn. není možno vložit….jde to nějak obejít nebo to v téhle verzi prostě nejde? Díky za trpělivost….snažím se 😀

  #613
  otula
  Účastník

  Mirko, sice tuto starou verzi nepoužívám, ale asi se to lišit nebude. Číslo stránky je (co se práce s ním týká) znak, jako každý jiný. To znamená, že při vkládání musíš být „uvnitř“ textového rámce. To znamená na něj dvojkliknout, nebo do něj vlézt klávesou „E“, nebo se pomocí Ctrl+T přenést do editovacího okna. Zašedlé to máš proto, že jsi v režimu, kdy do textového rámce nemůžeš psát (aspoň se tedy domnívám, neb vedle tebe nesedím).

  #618
  Anonymní uživatel
  Host

  Hahá děkuji….jsem zase o něco chytřejší 🙂 Moc moc díky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.