TIP na program pro impozici

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu TIP na program pro impozici

• Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel otula a poslední změna proběhla před 10 roky a 9 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Autor
    otula
    Účastník

Třeba bude někomu můj příspěvek k užitku:Stránky se dají skládat pomocí PS utils, ale jednak to není úplně pohodlné, a také to není tak nějak bezproblémové.Před časem jsem našel šikovný program na úpravy PDF souborů jPdf Tweak. Jenže... Buď jsem tupoun, nebo to opravdu nejde, ale nepodařilo se mi v něm při skládání více stránek PDF k sobě nikdy vytvořit finální dokument v jiných rozměrech, než je rozměr vstupních stránek daných souborů (na stránce Shuffle/N-up je sice nějaké nastavení velikosti, ale jeho změna nemá na nic vliv)...No a minulý týden jsem potřeboval vytvořit brožurku se stránkami 10x21 cm - takže způsobem: složit vždy 2 tyto úzké stránky vedle sebe do středu listu A4 naležato, stožek papírů přehnout v polovině a oříznout okraje (snad jsem to napsal srozumitelně). A to všechno nejlépe ještě s vnější spadávkou. jPdf Tweak nepoužitelný, ale podařilo se mi objevit nástroj, který funguje naprosto skvěle: Bookbinder - sice toho neumí moc, navíc při otáčení stránek (Alternate page rotation) se mi stránky trochu rozjely, takže jsem to vypnul (bylo by to šikovné pro kopírování na duplexní kopírce, která umí otáčet jen kolem dlouhé strany), ale jinak bezva. A ještě drobnost - ve Windows se mi program tvářil, že funguje, ale nikde jsem nenašel výsledný soubor (v Linuxu se vytvoří adresář pojmenovaný podle vstupního souboru a vkládají se do něj výsledky).EDIT: ohledně cílových souborů bookbinderu už jsem na to přišel: ve Windows vytvoří podadresář v místě, kde je výkonný jar soubor, v Linuxu logičtěji tam, kde je zdrojový dokument. Zajímavé  😉

navif
    Člen

Díky za tip, vypadá to velmi nadějně. Jdu testovat. jPdf Tweak se mi také nepodařilo příliš zkrotit, tak jsem zvědavý na toto.Poddadresář s výsledným souborem jsem v Suse linuxu našel  ve složce Bookbinderu.

otula
    Účastník

Poddadresář s výsledným souborem jsem v Suse linuxu našel  ve složce Bookbinderu.

To je zajímavé, či přímo zvláštní. Zkoušel jsem to v Archu a v Gentoo - v obou se mi vytvořil podadresář v adresáři se vstupním dokumentem. Ale nakonec je to jedno, hlavně když člověk výsledný soubor najde  🙂

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.