TOC v nové verzi 1.3.9

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu TOC v nové verzi 1.3.9

 • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel otula a poslední změna proběhla před 12 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #121
  Anonymní uživatel
  Host

  Snažím se přijt nato jak funguje TOC v této verzi, či co já dělám špatně – postupoval jsem jak podle návodu psaného tak i podle videonávodu, ale v obou případech mě to tam nenechá vybrat cílovej rámec – je šedivej.Takže musí se nějak dopředu řící, označit, ten požadovanej cílovej rámec či nějak určit ano tenhle textovej rámec bude cílovej?

  #472
  otula
  Účastník

  V Nastavení dokumentu, záložka Obsah a rejstříky. Tam si přidáš obsah, nastavíš atribut objektu, který sis předtím vytvořil, cílový rámec a odstavcový styl, zvolíš zda a kam umístit čísla stránek, a je vystaráno.Ten cílový rámec předtím nijak "označovat" nemusíš. Jen je vhodné si ho rozumně pojmenovat, abys pak nevybíral nějaký "text137".

  #473
  Anonymní uživatel
  Host

  Ano to jsem udělal, při otevření nového pokusného souboru, kde rámce nybyly pospojované, se mi podařilo i že mi to dovolilo vybrat ten cílový textový rámec. Avšak mi to v tom cílovém rámci nezobrazí nic…Upravil jsem tedy styl pro ten obsah a přital jsem at je tam tabelátor tečkovaný tak jak to u obsahů někdy bývá. A ejhle v cílovém textovém rámu se mi objevili právě ty vyplněný tabulátory ale nic víc ani čísla stránek (ano zvolil jsem at jsou zobrazovány (na konci)) a ani ty Hodnoty jenž jsem v atributu těch jednotlivých rámců z kterých se má obsah sestavit vyplnil. Když jsem nějaký rámec ubral či přidal adekvátně k tomu se "upravil" počet řádek teček - takže je vidět že tam nějaké spojení probíhá jen nejsou zobrazeny ty čísla stránek a ty vepsané hodnoty v atributech.Tak mi prosím někdo poraďte proč?Co kde mám zkontrolovat či zaškrtnout či tak něco?

  #474
  otula
  Účastník

  Takže popořádku:

  • Nastavení dokumentu - Atributy objektů - Přidat - Název (TOC)
  • vytvořit textový rámec - F2 - Název (Obsah)
  • Nastavení dokumentu - Obsah a rejstříky - Přidat (Obsah 1) - Název atributu (TOC), Cílový rámec (Obsah)
  • Označím si některý textový rámeček - Atributy - Přidat - Název (TOC) - Hodnota (Aeiouy...)
  • Extra - Vytvořit obsah

  Funguje to naprosto spolehlivě

  #475
  Anonymní uživatel
  Host

  Ano přesně takhle krok po kroku jsem to udělal  a v tom cílovém textovém rámečku mám nic.Máte také verzi 1.3.9?Jdu restartovat Scribus a zkusit to asi po desáté ....Máte nějaké jiné nápady co může být špatně?prosím jen ten kdo má verzi 1.3.9.

  #476
  Anonymní uživatel
  Host

  WOW nechápu po restartu Scribuse se to konečně projevilo.Tak tohle jsem fakt nepobral, že mě nenapadlo restartovat to dřív - mořím se s tím dva dny...

  #477
  otula
  Účastník

  Pokud to chtělo restart, tak tam někde bude asi nějaký bug, který se shodou okolností projevil. Mně se tento problém neprojevil v žádné verzi (průběžně si z SVN kompiluji řadu 1.5 i 1.3.5, takže momentálně mám 1.5.0.svn a 1.4.0.svn)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.