TOC v nové verzi 1.3.9

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu TOC v nové verzi 1.3.9

• Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel otula a poslední změna proběhla před 12 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Autor
    Anonymní uživatel
    Host

Snažím se přijt nato jak funguje TOC v této verzi, či co já dělám špatně – postupoval jsem jak podle návodu psaného tak i podle videonávodu, ale v obou případech mě to tam nenechá vybrat cílovej rámec – je šedivej.Takže musí se nějak dopředu řící, označit, ten požadovanej cílovej rámec či nějak určit ano tenhle textovej rámec bude cílovej?

otula
    Účastník

V Nastavení dokumentu, záložka Obsah a rejstříky. Tam si přidáš obsah, nastavíš atribut objektu, který sis předtím vytvořil, cílový rámec a odstavcový styl, zvolíš zda a kam umístit čísla stránek, a je vystaráno.Ten cílový rámec předtím nijak "označovat" nemusíš. Jen je vhodné si ho rozumně pojmenovat, abys pak nevybíral nějaký "text137".

Anonymní uživatel
    Host

Ano to jsem udělal, při otevření nového pokusného souboru, kde rámce nybyly pospojované, se mi podařilo i že mi to dovolilo vybrat ten cílový textový rámec. Avšak mi to v tom cílovém rámci nezobrazí nic…Upravil jsem tedy styl pro ten obsah a přital jsem at je tam tabelátor tečkovaný tak jak to u obsahů někdy bývá. A ejhle v cílovém textovém rámu se mi objevili právě ty vyplněný tabulátory ale nic víc ani čísla stránek (ano zvolil jsem at jsou zobrazovány (na konci)) a ani ty Hodnoty jenž jsem v atributu těch jednotlivých rámců z kterých se má obsah sestavit vyplnil. Když jsem nějaký rámec ubral či přidal adekvátně k tomu se "upravil" počet řádek teček - takže je vidět že tam nějaké spojení probíhá jen nejsou zobrazeny ty čísla stránek a ty vepsané hodnoty v atributech.Tak mi prosím někdo poraďte proč?Co kde mám zkontrolovat či zaškrtnout či tak něco?

otula
    Účastník

Takže popořádku:

• Nastavení dokumentu - Atributy objektů - Přidat - Název (TOC)
    • vytvořit textový rámec - F2 - Název (Obsah)
    • Nastavení dokumentu - Obsah a rejstříky - Přidat (Obsah 1) - Název atributu (TOC), Cílový rámec (Obsah)
    • Označím si některý textový rámeček - Atributy - Přidat - Název (TOC) - Hodnota (Aeiouy...)
    • Extra - Vytvořit obsah

Funguje to naprosto spolehlivě

Anonymní uživatel
    Host

Ano přesně takhle krok po kroku jsem to udělal  a v tom cílovém textovém rámečku mám nic.Máte také verzi 1.3.9?Jdu restartovat Scribus a zkusit to asi po desáté ....Máte nějaké jiné nápady co může být špatně?prosím jen ten kdo má verzi 1.3.9.

Anonymní uživatel
    Host

WOW nechápu po restartu Scribuse se to konečně projevilo.Tak tohle jsem fakt nepobral, že mě nenapadlo restartovat to dřív - mořím se s tím dva dny...

otula
    Účastník

Pokud to chtělo restart, tak tam někde bude asi nějaký bug, který se shodou okolností projevil. Mně se tento problém neprojevil v žádné verzi (průběžně si z SVN kompiluji řadu 1.5 i 1.3.5, takže momentálně mám 1.5.0.svn a 1.4.0.svn)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.