Ubuntu wiki

Forums Fóra Aktivity Liberixu Ubuntu wiki

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Anonymní uživatel a poslední změna proběhla před 12 roky a 10 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #19
  Anonymní uživatel
  Host

  Dobrý den! Není v silách Liberixu vypomoci na http://wiki.ubuntu.cz ? Ten projekt je sympatický, leč co do aktivity nedostačující, spousta článků je zastaralá, neudržovaná, korektura by taky prospěla. Nebo je to pro Liberix mimo záběr? Díky za případnou odpověď.

  #234
  Anonymní uživatel
  Neaktivní

  Jakou konkrétní pomoc máte na mysli? Abychom psali články na wiki Ubuntu? Nemáme spolupracovníky, kteří by se tomu věnovali. Oni dokonce chybí obecně – např. sháníme autory na portál OpenOffice.cz nebo MandrivaLinux.cz a takoví lidé prostě nejsou (a to práci honorujeme).České Ubuntu je funkční projekt, já myslím, že pomoc nepotřebuje, provozní problémy má každý projekt (i naše ;-)). Zkuste napsat víc - jakou máte představu vy?díky

  #235
  Anonymní uživatel
  Host

  Popravdě jsem hlavně (už rozespalý) zkoušel, jaká tu je na novém fóru odezva. A je dobrá. 😉Psát články by bylo přímo skvělé, ale stačilo by udržovat ty stávající. Jenže pokud nejsou lidé, nedá se nic dělat...Ubuntu je sice funkční projekt, ale zrovna česká wiki nyní příliš zájmu nepřitahuje, nové články přibývají poskrovnu a většina starších není aktualizována. Přesto je to bohatý a řekl bych, že i využívaný zdroj informací. Proto si myslím, že by zasloužil větší péči.

  #238
  Anonymní uživatel
  Host

  Jak už napsal Vlasta, chybí především lidé. Ubuntu ČR nemá peníze na placení za články (ale ani peníze nejsou všespásná věc — sehnat autory je náročné i při slušných honorářích (Vlasta by mohl vyprávět)), takže to všechno leží na dobrovolnících, kterých je bohužel pořád málo (a poslední dobou se to spíš zhoršuje).Pár akcí na pdporu Wiki jsem se už snažil rozjet, ale moc to nepomohlo. Uvidíme, jestli Global Jam, kde se chci na Wiki hodně zaměřit, něčemu pomůže.Jestli máte nějaké nápady, jak současný stav zlepšit, rád si je poslechnu (dobré nápady jsou hned za lidmi druhá nejvíce chybějící "věc") a jestli chcete sám pomoci, budu ještě raději.Nakonec pár odkazů:

  Wiki vás potřebuje

 • Dejte nám vědět, které návody potřebují úpravy
 • Jak pomoci na Wiki
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.