Vrstvy – chyba, nebo úmyslná vlastnost?

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu Vrstvy – chyba, nebo úmyslná vlastnost?

• Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel otula a poslední změna proběhla před 12 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor
    otula
    Účastník

Když už tak něco plihním, docela mne irituje vlastnost, která degraduje využití master pages a vrstev – všechno, co je na vzorových stránkách, leží navzdory použitým vrstvám pod vrstvami dokumentu.Jde to někde vypnout, nebo je to úmyslně, nebo je to chyba?

Anonymní uživatel
    Host

Je to vlastnosť: „master pages“ sú ako podkladový papier – čo pri obyčajnom písaní dáte „pod“ papier? Viac na http://documentation.scribus.net/index.php/Master_Pages

otula
    Účastník

To je ale potom velmi špatná vlastnost (a zcela nelogicky jsou k dispozici vrstvy, korespondující s dokumentem). V Adobe InDesign to funguje naprosto správně dle očekávání – tedy vrstvy vzorových stránek přesně odpovídají vrstvám dokumentu.Má angličtina stojí za starou bačkoru, ale když jsem dnes ještě hledal, našel jsem, že patrně tentýž problém rozebírají na Scribus wiki

otula
    Účastník

Tak mne teď doma ještě napadlo zkontrolovat, jak se to chová v řadě 1.5.x – a je to OK  🙂 Teď už jen doufat, že bude brzy stabilní.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.