Vrstvy – chyba, nebo úmyslná vlastnost?

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu Vrstvy – chyba, nebo úmyslná vlastnost?

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel otula a poslední změna proběhla před 12 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #117
  otula
  Účastník

  Když už tak něco plihním, docela mne irituje vlastnost, která degraduje využití master pages a vrstev – všechno, co je na vzorových stránkách, leží navzdory použitým vrstvám pod vrstvami dokumentu.Jde to někde vypnout, nebo je to úmyslně, nebo je to chyba?

  #462
  Anonymní uživatel
  Host

  Je to vlastnosť: „master pages“ sú ako podkladový papier – čo pri obyčajnom písaní dáte „pod“ papier? Viac na http://documentation.scribus.net/index.php/Master_Pages

  #463
  otula
  Účastník

  To je ale potom velmi špatná vlastnost (a zcela nelogicky jsou k dispozici vrstvy, korespondující s dokumentem). V Adobe InDesign to funguje naprosto správně dle očekávání – tedy vrstvy vzorových stránek přesně odpovídají vrstvám dokumentu.Má angličtina stojí za starou bačkoru, ale když jsem dnes ještě hledal, našel jsem, že patrně tentýž problém rozebírají na Scribus wiki

  #464
  otula
  Účastník

  Tak mne teď doma ještě napadlo zkontrolovat, jak se to chová v řadě 1.5.x – a je to OK  🙂 Teď už jen doufat, že bude brzy stabilní.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.