Zarovnání řádkového rejstříku [vyřešeno]

Forums Fóra Scribus, program pro DTP a sazbu Zarovnání řádkového rejstříku [vyřešeno]

  • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel otula a poslední změna proběhla před 13 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
  • Autor
    Příspěvky
  • #122
    Anonymní uživatel
    Host

    Ahoj lidi poraďte kde v Scribusu najdu zarovnání řádkového rejstříku – tzv. na účaří…aby prostě poslední řádky na stránkách vedle sebe byly na stejné úrovni.Někde jsem to tu viděl ale teď když to potřebuji tak to nemůžu najít.

    #478
    otula
    Účastník

    Používej pro text odstavců „zarovnání k pomocné mřížce“. Rozteč pomocné mřížky je v nastavení ve vodítkách.

    #479
    Anonymní uživatel
    Host

    Dobře to bude stačit, jen jak se k tomu povelu – zaškrtávátku dostanu? Kde zapnutí/nastavení této funkce najdu?

    #481
    otula
    Účastník

    Ve volbě řádkování.Pokud se nemýlím, tak to není "dobře, to bude stačit". Ale to je přesně to, oč žádáš. Řádkový rejstřík není o zarovnání posledního řádku textu, ale o zarovnání VŠECH řádků textu. A přesně k tomu je pomocná mřížka určena.

    #482
    Anonymní uživatel
    Host

    Ano to souhlasí  – výrazy Scribu ještě moc neznám, stáhnul jsem jej ted… – ano to je přesně to co hledám.Viš tedy jak se k té funkci dostat?

    #483
    Michal Hlavatý
    Účastník

    Nastavení styluÚpravy > Styly > Nějaký styl odstavce > Vzdálenosti a zarovnání > Zarovnat k pomocné mřížceNastavení jen pro jeden textový rámecVybrat textový rámec, F2, Text > Zarovnat k pomocné mřížceNastavení pomocné mřížkySoubor > Nastavení dokumentu > Vodítka > Nastavení účaří

    #484
    Anonymní uživatel
    Host

    Jo dobrý už jsem objevil co jsi tím „ve volbě řádkování“ myslel i kde se ta volba samotná nachází…Děkuji za rady Apropo ty jsi z týmu Scribusu a nebo zkušený uživatel?

    #486
    otula
    Účastník

    Já jsem jen nezkušený uživatel  😉

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.