e-Skills Week: Olomoucké neziskovky získaly informace o volně šiřitelném softwaru

skillsweek-mini

Ve středu 3. března 2010 se v Olomouci uskutečnil seminář Nízkonákladový software pro neziskovky, který byl příspěvkem do akce Evropský týden IT dovedností (European e-Skills Week). Seminář uspořádala obecně prospěšná společnost Liberix ve spolupráci s Unií neziskových organizací Olomouckého kraje.

V prostorách Nadačního fondu OKNO na Dolním náměstí v Olomouci se sešli zástupci více než desítky neziskových organizací působících v Olomouckém kraji, aby se dozvěděli, jak mohou ve své organizaci snížit náklady na software. Na semináři obdrželi obdrželi CD se softwarem Ubuntu, což je operační systém s aplikacemi. Dále proběhlo seznámení se softwarem, představení jeho výhod a praktická ukázka programů pro potřeby organizací.

„Liberix se rozhodl aktivně zapojit do akce e-Skills Week právě seminářem pro neziskovky, protože máme poznatky, že právě v neziskovém sektoru by mohl nízkonákladový software vyřešit mnoho problémů. Velmi nás potěšil zájem organizací i jednotlivců, takže plánujeme další akce tohoto typu, i když e-Skills Week skončí. Zdá se, že právě tato akce je oním impulsem pro další vzdělávání,“ řekl Vlastimil Ott ze společnosti Liberix.

Společnost Liberix plánuje další semináře, na kterých představí softwarové a internetové nástroje, které mohou pomoci neziskovému sektoru snížit náklady na pořízení a provoz softwaru. Mezi témata patří také nástroje sloužící pro prezentaci a marketing neziskových organizací. Informace ke kurzům budou dostupné na stránkách liberix.cz.

Co je Ubuntu

Ubuntu je operační systém na bázi Linuxu vhodný pro stolní počítače, notebooky i servery. Obsahuje programy pro všechny běžné činnosti na počítači – webový prohlížeč, software na tvorbu dokumentů, tabulek a prezentací, komunikačního klienta, hry a mnoho dalšího. Více informací a samotný systém Ubuntu získáte zdarma a bez omezení na adrese www.ubuntu.cz.

O Liberixu

Liberix je obecně prospěšná společnost založená za účelem propagace volně šiřitelného softwaru a otevřených technologií. Spolupracuje se vzdělávacími institucemi, neziskovými organizacemi i komerčním sektorem. Věnuje se osvětě, vzdělávání a organizaci propagačních akcí. Společnost sídlí v Olomouci, více informací naleznete na adrese liberix.cz.

Mgr. Vlastimil Ott, ředitel Liberix, o.p.s.
Kateřinská 107/5, 772 00 Olomouc, liberix.cz