Firefox 3 zamíchá kartami ve světě internetových prohlížečů

Mozilla Corporation vydala dlouho očekávanou finální verzi internetového prohlížeče Mozilla Firefox 3.0, který přináší velké množství novinek. Je rychlejší, bezpečnější a chytřejší. Protože jde o svobodný software, může si jej kdokoli volně stáhnout z internetu, a to ve verzi pro Linux, Windows nebo MacOS. Pokud stažení stihnete do 20:16 letního středoevropského času, zapojíte se tak do pokusu o překonání světového rekordu v počtu stažení jednoho programu během 24 hodin.

Nejvýraznější změnou ve Firefoxu 3 patrnou na první pohled je nové téma vzhledu sladěné se vzhledem použitého operačního systému. Významně bylo vylepšeno prohledávání historie navštívených stránek a práce se záložkami, které lze nově prohledávat přímo z adresního řádku prohlížeče. Vylepšení se dočkal také Správce stahování a Správce doplňků, který nyní umí vyhledávat vhodné doplňky z webu Mozilla Add-ons. Všechny uživatele pak jistě potěší zlepšení rychlosti a paměťové náročnosti aplikace a ještě lepší zabezpečení před podvodnými stránkami. Vývojáři se mohou těšit na podporu nových technologií, jako například JavaScript 1.8, vylepšení podpory CSS, SVG a canvas, nebo práci offline.

Více informací o novinkách ve Firefoxu 3 získáte na http://www.spreadfirefox.com/en-US/worldrecord/firefox3/ a podrobnosti o světovém rekordu na http://www.spreadfirefox.com/en-US/worldrecord/. Český web věnující se produktům Mozilly má adresu http://www.czilla.cz. Liberix je obecně prospěšná společnost založená za účelem osvěty a podpory v oblasti svobodného softwaru. Bližší informace o její činnosti najdete na stránkách https://liberix.cz.

Bohdan Milar, ředitel společnosti Liberix