Hledáme: Autor článků a propagačních materiálů o open source

Liberix už od svých počátků publikuje informace v mnoha médiích. Některá jsme si vytvořili, některá spravujeme, do některých jsme zváni jako host. „My“ znamená „autoři píšící pro Liberix“. A protože stále hledáme další autory a spolupracovníky, možná hledáme i vás. I váš článek se může objevit na LinuxEXPRESu, na Živě nebo v jiném magazínu.

Psaní článků, vyhledávání témat a redaktorské práce patří mezi stěžejní činnosti, jimiž šíříme informace o svobodném softwaru. Prostřednictvím článků oslovujeme minimálně desítky tisíc čtenářů měsíčně (spíše více). Zkuste si představit, že to bude váš článek, který budou čtenáři hltat. Co byste měli splňovat, aby se tak stalo?

Můžete psát (skoro) o čemkoli

Popisujte aplikace, které používáte. Pište návody a konkrétní postupy pro začátečníky i pokročilé. Představujte známé i méně známé distribuce. Recenzujte knihy. Napište o tom, jak hrát na Linuxu konkrétní pařbu pro Windows. Pište o vývoji aplikací. Recenzujte nové technické hračky a mobily nejen s Androidem. Pište o Linuxu ve vaší firmě. Pište o svobodném softwaru pro Windows. Pište pro žáky, učitele, úředníky, ajťáky, rodiče v domácnosti, děti nebo důchodce. Pište o tom, co používáte a co vás baví!

Pište kvalitně pro mnoho čtenářů

LinuxEXPRES a OpenOffice.cz jsou jedním z největších a neznámějších linuxově orientovaných magazínů v České republice a na Slovensku, vaše články tak budou číst desetitisíce čtenářů. Vaše texty projdou rukama kvalifikovaných lidí, upraví je editor i jazykový korektor a budou kvalitnější, než kdybyste je psali někam na blog.

Nejlepší články se dostanou do tištěných magazínů, s nimiž spolupracujeme, takže si je přečte ještě více lidí.

Jak často jen chcete

Nemusíte psát každý den, každý týden, ani každý měsíc. Sami si určete, jak často budete psát a jestli budete psát pravidelně. Žádná smlouva vás nebude zavazovat psát. Budete zkrátka psát, kdy budete chtít. Přesto budeme hodně rádi, když budete psát pravidelně.

Píšte kľudne aj po slovensky

Nebojte sa, že neviete písať po česky. Nám to vôbec nevadí. Naši čitatelia aj autori sú Česi aj Slováci, my v tom nerobíme rozdiel.

Recenzujte a získávejte knihy

Rádi čtete odbornou i populárně naučnou počítačovou literaturu? Recenzujte knižní novinky od nakladatelství odborné literatury. Knihy vám samozřejmě zůstanou a získáte je tak zdarma.

Získejte další výhody

Budete-li chtít, můžete psát do redakčního blogu. Můžete jménem LinuxEXPRESu jezdit na drahé konference a získat vstup zdarma. Osobně se setkávat s lidmi z komunity nebo s autory oblíbeného softwaru. Komunikujte s ostatními autory a dostávejte se tak k informacím jako první. Získejte nové verze distribucí ještě před vydáním. Dostávejte od redakce tipy na zajímavý software. Pokud máte zájem, můžete za nás tweetovat a/nebo psát na Facebook a mnoho dalšího. A nakonec…

Dostaňte zaplaceno

Kromě všech uvedených výhod a možností osobního růstu vám nabízíme také finanční odměnu. Můžete ji samozřejmě odmítnout nebo věnovat na podporu oblíbeného projektu, ale my vám kvalitní práci rádi zaplatíme. Za normální článek obvykle platíme minimálně čtyři stovky, za ty nejlepší klidně i tisícovku. Autoři dlouhodobě čtených článků mohou získat navíc bonus šéfredaktora.

Co byste měli zvládat

V první řadě musíte chtít psát, jinak to nejde, nutit vás nebudeme. Danému tématu musíte dostatečně rozumět, nikdo po vás ale nechce, abyste rozuměli všemu. Máme sice jazykového korektora, ale přece jen vyžadujeme základní znalost českého (případně slovenského) pravopisu (doktorát netřeba ;-). Ale hlavně, musíte být ochotní akceptovat pravidla redakční práce (hlavně akceptovat fakt, že vaše dílo budou jiní lidé více či méně upravovat).

Ozvěte se

Nebojte se a ozvěte se na e-mail redakce@liberix.cz. Tam se konkrétně domluvíme, o čem a jakou formou chcete psát.

1 komentář u „Hledáme: Autor článků a propagačních materiálů o open source“

Komentáře nejsou povoleny.