Hledáme: Rešeršér/ka (vyhledávač/ka) informací o Linuxu a open source

Chtěli byste pomoct rozšiřování informací o open source, ale nemáte moc času nebo nevíte jak? My to víme, přidejte se k našim snahám, poradíme vám, co je potřeba. Potřebujeme informace.

Proč takového spolupracovníka hledáme?

Publikujeme množství informací na webových portálech LinuxEXPRES, OpenOffice.cz, Fedora.cz nebo Linux ve škole. Než vznikne kvalitní článek o nasazení open source, je potřeba hodně času a energie. Největší problém bývá zjistit, kde je open source vůbec nasazený. A právě v tom nám můžete pomoct.

Potřebujeme ověřené kontakty do škol, organizací, úřadů, firem, kde se používá Linux a open-source technologie. Jakmile padne prvotní bariéra a budeme vědět, že nám budou lidé věnovat trochu času, samotný článek už připravíme mnohem snáze. V Liberixu  nás není tolik, abychom se mohli poctivě věnovat rešeršování informací, proto nám vaše pomoc výrazně pomůže. Fakt hodně.

Co myslíme rešeršováním?

Například mnoho škol učí žáky pracovat s Linuxem. To ale znamená, že ho musí mít nainstalovaný v učebnách. Lze to zjistit tak, že v učebních plánech, které musí být veřejně dostupné, najdete zmínku o výuce Linuxu nebo LibreOffice. Stačí tedy např.

  • vyhledat pojmy jako „učební plán linux“ nebo „školní vzdělávací program linux“ a na základě webových stránek posoudit, zda škola Linux skutečně využívá (dokumenty bývají v souborových formátech)
  • hledat zpětné odkazy na weby www.linux.cz, www.openoffice.cz – mnohé školy a organizace tímto dávají najevo, že daný software minimálně podporují nebo přímo využívají

Následně  napsat nám na redakce@linuxexpres.cz nebo redakce@openoffice.cz a poskytnout nám spolehlivé důkazy o tom, co jste našli. Váš přínos spočívá v tom, že zdroje maximálně ověříte, abychom se na informace mohli spolehnout. Klidně do školy napište nebo zavolejte.

Jak to bude pokračovat?

My následně připravíme článek, ve kterém vás uvedeme jako spolupracovníka (můžete se jeho psaní ujmout také, ale není to nutné, můžete hledat další příklad nasazení). Výsledný text vyjde na některém webu v naší správě a v budoucnu také v různých PDF dokumentech, které připravujeme a čas od času vydáváme.

Jak vidíte, i hodina týdně může hodně pomoct. Nejen nám, ale hlavně ostatním, kteří o open source moc nevědí a my jim společně tyto informace dodáme. Děkujeme už předem za vaši spolupráci!

1 komentář u „Hledáme: Rešeršér/ka (vyhledávač/ka) informací o Linuxu a open source“

Komentáře nejsou povoleny.