Jak se vypořádat s EET

Od 1. března 2017 se povinnost používat elektronickou evidenci tržeb, tedy hlásit na ministerstvo financí obrat svého podnikání, dotýká významného množství e-commerce projektů. Přinášíme pár tipů, jak se s problémem vypořádat pomocí open-source či bezplatných nástrojů a služeb.

Oblíbeným nástrojem pro prodej na internetu je WordPress a jeho plugin WooCommerce.Nejprve tedy začneme tímto softwarem.

WordPress a pluginy

Začlenit EET vám pomohou pluginy firmy Toret.cz, jejichž rozcestník najdete na adrese https://eet.toret.cz. Toret (a Vladislav Musílek) vytváří množství pluginů včetně integrace platebních bran, takže lze získat kompletní řešení od jednoho autora.

Další plugin nabízí portál EET pro e-shopy.cz, slibuje komplexní vyřešení celé situace. EET Plugin pro WordPress.

Integrace s dalšími nástroji: Integromat

Portál Integromat nabízí kromě mnoha napojení také scénář pro použití EET s WordPressem, Prestashopem a mnoha dalšími nástroji a službami.

Daniel Nytra – SimpleShop

Marketér  Dan Nytra byl lektorem naší opavské konference o WordPressu a svými zkušenostmi pomáhá hlavně na internetu. Doporučujeme jeho článek o EET a online prodejích, dále pak jeho službu SimpleShop.cz, která sice není open-source, ale pro uživatele je férová a má zajímavé vlastnosti včetně vyřešeného EET.

Fiket.cz

Fiket.cz je originální služba zajistí splnění základních podmínek EET povinností – odešle informace na ministerstvo financí a vystaví doklad s patřičnými náležitostmi (FIK). Napojení na váš systém už je vaše věc, ale jde spíše o pomůcku pro nejmenší podnikatele, kteří mohou své tržby spravovat jednotlivě a ručně. Služba je bezplatná. Za tip děkujeme předsedovi naší dozorčí rady. 🙂

 

Máte-li další tipy, rádi je doplníme. Děkujeme za komentáře a postřehy!

1 komentář u „Jak se vypořádat s EET“

  1. Už jste slyšeli o bezplatné EET aplikaci Profi Účtenka? Je to sesterská aplikace iDokladu (který mimochodem EET také umí).

Komentáře nejsou povoleny.