Kniha o makrech v OpenOffice.org volně ke stažení

OpenOffice.cz Příznivci volně dostupného kancelářského balíku OpenOffice.org se dočkali – byla vydána elektronická kniha věnovaná makrům v tomto kancelářském balíku. Stejně jako samotný kancelářský balík OpenOffice.org je ke stažení zcela zdarma. Představuje cennou pomůcku zejména pro živnostníky a firmy, které chtějí ušetřit na softwarových licencích.

Kniha Makrá v OpenOffice.org
Kniha Makrá v OpenOffice.org

Na 270 stranách se kromě jiného dozvíte, jak se makra nahrávají, seznámíte se s příkazy jazyka StarOffice Basic, naučíte se pracovat s dialogovými okny a mnoho dalšího. Všechny části jsou provázeny ukázkami praktickými ukázkami maker, jejichž námětem jsou často typografické úpravy textu. Pomocí těchto dovedností si můžete vytvořit vlastní funkce, které vám v OpenOffice.org chybí. Nemusíte kupovat drahý komerční software a ušetříte tak finanční prostředky.

Kniha Makrá v OpenOffice.org vznikla na základě článků o programovaní maker, které byly zveřejněny v letech 2005 – 2009 na portálu Inet.sk. Kniha je zveřejněná pod licencí Creative Commons BY-ND (uveďte autora, nezasahujte do díla).

Kniha byla vytvořena pro internetový deník Inet.sk za podpory Liberix, o. p. s., který spravuje webový magazín OpenOffice.cz pro české a slovenské uživatele. Právě na stránkách OpenOffice.cz naleznete mnoho konkrétních doplňků pro kancelářský balík, které jsou v knize popisovány.

Liberix zaslal autorovi knihy, panu Pastierikovi, 100 eur. Tato podpora bude pokračovat, s autorem jsme uzavřeli smlouvu o spolupráci. Pokud se chcete aktivně podílet na podpoře open-source softwaru, zašlete libovolnou částku na náš účet, do poznámky uveďte účel daru, např. „Pastierik“. Takto označené příspěvky budou autorovi předány.

Můžete si stáhnout celý kancelářský balík a jeho používáním vyřešit případné dosavadní problémy s legálním softwarem. OpenOffice.org je volně dostupný a legální software. Přečtěte si důvody, proč OpenOffice.org používají české školy, podnikatelé a další organizace. Přejděte na OpenOffice.org.

1 komentář u „Kniha o makrech v OpenOffice.org volně ke stažení“

  1. Som náturista programátor. Rád si vytváram programy podľa seba, zatiaľ pre seba a syna. Základy programovania ma učil kolega v Turbo Pascal 6 pod Windows 95. Lenže tento program nieje kopatibilný s Windows 10. Tak to skúšam v Libre Ofice 5. Každá rada je dobrá.

Komentáře nejsou povoleny.