Konference Open Workshop Olomouc 2007

Liberix, o.p.s. s potěšením sděluje všem linuxovým příbuzným, přátelům a známým, že i letos bude v Olomouci organizovat konferenci pro uživatele a další zájemce o svobodný software. Konference proběhne v sobotu 24.11. v budově VOŠ a SPŠE Olomouc, kde se již v minulých letech konaly konference LinuXchange a Openchange.

Ač na stejném místě, Open Workshop Olomouc bude přece jen konferencí jinou. Letošní ročník bude jednodenní. Zaměřeni budeme spíše na začínající uživatele, desktopy a, jak již název napovídá, více než přednáškám ve velkých sálech chceme dát prostor seminářům v počítačových učebnách, kde si lze diskutované téma rovnou prakticky zkoušet.

Další informace sledujte na oficiální stránce – http://owo.liberix.cz

Call for Papers (hledání přednášejících)

Zaměření konference:

Chceme oslovit především začínající uživatele a ty, kteří uvažují o přechodu, ale něco jim v tom brání. Hlavními tématy letos budou „Linux pro děti a mládež“ a „Linux pro neziskové organizace“. Vítány jsou tedy především témata hry, zábava, moderní komunikační nástroje, výukový software, kancelářský software, účetnictví, software pro zdravotně postižené atp.

Formát konference:

Půjde o jednodenní cyklus seminářů a přednášek. Ty budou mít jednotnou délku 50 minut. Semináře budou probíhat v počítačových učebnách s možností využití počítačů s předinstalovaným Debian Linuxem nebo s vlastními live distribucemi na flash paměti.

Způsob výběru:

Z obdržených návrhů témat vybere realizační tým ty, které budou na konferenci prezentovány. Autory vybraných návrhů osloví a ti budou povinni ve stanoveném termínu dodat hotový příspěvek ve formě použitelné i pro sborník.

Termíny:

  • dodání návrhů témat: 31.7.2007
  • výběr témat pro realizaci: 14.8.2007
  • dodání finální verze podkladů pro sborník: 14.10.2007
  • konání akce: 24.11.2007

Kontaktní adresa:

owo at liberix.cz

Call for Sponzors (hledání sponzorů)

Liberix je nezisková organizace a Open Workshop Olomouc je také koncipován neziskově. Uvítáme proto jakoukoli finanční či vhodnou materiální podporu ze strany firem, jednotlivců i veřejných institucí.

Kontaktní osoba: Bohdan Milar, bohdan.milar at liberix.cz

Bohdan Milar
ředitel společnosti Liberix, o.p.s.