Konference OSSConf v Žilině: Svobodný software ve školství, vědě a výzkumu

Na začátku července se na Žilinské univerzitě koná konference, která se zaměřuje na použití svobodného softwaru ve školství, vědě a výzkumu. Organizátoři očekávají příspěvky pro přednášky, tematické bloky a sborník.

Od pondělí 2. 7. do středy 4. 7. 2012 se v prostorách Žilinské univerzity koná další ročník konference  Otvorený softvér vo vzdelávaní, výskume a v IT riešeniach. Konferenci organizuje Spoločnosť pre otvorené informačné technológie ve spolupráci s Fakultou riadenia a informatiky Žilinskej univerzity, tradičním partnerem je také Liberix, o.p.s.

Konference je určena všem zájemcům, nejedná se o uzavřenou akademickou událost. Jde o neformální setkání přátel a fanoušků svobodného softwaru, kteří dorazí bez kravat. Přijeďte také vy!

První den setkání bude věnovaný vědě a FOSS, další dva dny začnou přednáškami a pokračovat budou tematickými bloky. V nich se budou lektoři věnovat zvolenému tématu do hloubky a diskuzím. Organizátoři navrhli několik témat, slouží hlavně jako inspirace, nové nápady vítány.

Konference se můžete zúčastnit např. jako přednášející/lektor, moderátor tematické sekce, soutěžící s odbornou prací (pouze studenti) nebo autor příspěvku do sborníku.  Součástí konference bude i letos vyhlášení Ceny SOIT a Liberixu za nejlepší studentské práce týkající se svobodného softwaru. Účast na akci je bezplatná.