Liberix a česká komunita Ubuntu vás zvou na setkání do Ostravy

Zveme vás na setkání Ubuntu Natty Release Party, které se koná 7. května v Ostravě-Porubě. Sjedou se příznivci svobodného softwaru, aby společně oslavili dubnové vydání linuxové distribuce Ubuntu 11.04 a připojili se tak k podobným akcím v ostatních městech světa.

Aktualizováno: Akce ji proběhla, více v článku Ubuntu Party v Ostravě navštívilo přes padesát lidí

Ubuntu Release Party v Ostravě

Svou účast můžete potvrdit na stránce Srazy.info – budeme rádi, když nám dáte vědět, kolik vás bude.

V dubnu vychází další verze oblíbené distribuce Ubuntu s označením 11.04. Proto jsme se s českou komunitou Ubuntu a ZŠ J. Valčíka dohodli na uspořádání propagační akce. Setkání se koná v sobotu 7. května 2011 od 10:00 do 15:00 hodin na Základní škole J. Valčíka v Ostravě-Porubě. Tato ostravská škola používá Ubuntu, což si budete na místě moci ověřit. 😉

Na akci budou Tadeáš Pařík, Martin Kiklhorn a Miroslav Hrončok představovat např. nové vlastnosti Ubuntu 11.04 Narwhal, ale také jeho méně známé klony – Kubuntu a Xubuntu. Českou komunitu přiblíží její hlava Vojtěch Trefný a aktivity Liberixu v oblasti podpory svobodných informačních technologií představí i Vlastimil Ott.

Další informace o tom, jak se na místo akce dostanete a také podrobný program najdete na stránce Ubuntu Natty Release Party. Rádi vás uvidíme a popovídáme si společně o Linuxu. Přijďte, vstup je zdarma, informace a CD také!

Ubuntu Release Party ve světě

Každý rok v dubnu a říjnu vychází další verze známé a oblíbené distribuce Ubuntu. Při té příležitosti se ujala tradice, která nové vydání představí na akcích v různých městech světa. Nejznámější z nich se koná v Paříži, kde se na říjnové třídenní akci (2010) sešly více než tři tisíce lidí. Velmi rádi se k této tradici připojujeme, i když nás nebudou tisíce ;-).

1 komentář u „Liberix a česká komunita Ubuntu vás zvou na setkání do Ostravy“

Komentáře nejsou povoleny.