Newsletter #31 (13.4.2011): Máme tištěné noviny, podporujeme vývoj OpenOffice.org

Milí příznivci svobodného softwaru,

po dalším měsíci vás chceme informovat o činnosti, kterou v oblasti open source vyvíjel Liberix a jeho spolupracovníci. V březnu se nám podařilo realizovat mnoho činností, které mají konkrétní výstupy. Takže vzhůru na to – a nezapomeňte, že vám rádi poskytneme další informace – info@liberix.cz.

Stihli jsme za minulý měsíc

Open source a praxe

Připravili jsme papírový čtvrtletník jménem Open source a praxe. Referuje o úspěších open source ve světě a u nás, představuje úspěšná řešení, motivuje k rozhodnutím, nabízí inovace a nápady. Je určen zejména firmám, organizacím, školám a jejich vedení. Budeme ho rozesílat adresně a rozdávat na konferencích. Je to naše služba ve prospěch open source a podnikání. Chceme tím říct vám všem: podnikejte s open source a nebojte se toho.
http://osspraxe.cz

Document Freedom Day

Den, který měl připomenout, že datové formáty (zejména ty kancelářské) jsou nejlepší otevřené, se celosvětově připomíná 30. března. Rozeslali jsme tiskovou zprávu, abychom na uzavřenost mnoha státních dat upozornili odbornou i neodbornou veřejnost. Mimo jiné jsme přeložili web http://documentfreedom.org do češtiny – pomohli nám naši příznivci. Všem děkujeme.
V těchto aktivitách budeme pokračovat i nadále.

https://liberix.cz/media/tiskove-zpravy/urady-uprednostnuji-jeden-software-dokumenty-si-mozna-brzy-neprecteme/

WebArchiv, Creative Commons

Další naše weby byly zařazeny do elektronického archivu Národní knihovny ČR: liberix.cz a scribus.cz. Při té příležitosti jsme obsah webu www.liberix.cz zpřístupnili s licencí Creative Commons, takže mají všichni podporovatelé open source možnost použít naše články na svých webech. Využijte naší práce, šiřte myšlenky open source (a dejte nám vědět ;-)).

https://liberix.cz/liberix/liberix-cz-a-scribus-cz-pridany-do-elektronickeho-webarchivu/

Zajistili jsme sponzorský dar pro OpenOffice.org

Český tým OpenOffice.org sestavuje více než 30 jazykových verzí. Abychom mu ulehčili práci, oslovili jsme firmu Thomas Krenn s prosbou o sponzorský dar – server. Firma nám vyhověla, takže nyní je kancelářský balík sestavován o třetinu rychleji a výkon stroje bude být využit také pro další projekty.
Server nainstaloval a spravuje náš spolupracovník Milan Kozák a doplnil jej o další disky, které poskytl jako dar.
Umístění serveru a konektivitu laskavě zajistil Milan Klement, proděkan Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Tam je server také fyzicky umístěn.

Děkujeme panu Stoecklovi z firmy Thomas Krenn, panu Klementovi za velmi rychlou nabídku spolupráce a také Milanu Kozákovi za jeho spolehlivý servis.

Plány na další měsíc

Konference Počítač ve škole, 19.-21. dubna 2011

Konference v Novém Městě na Moravě – zaměřená na praktickou výuku, školní agendu a související problematiku. Liberix bude společně s Euroface Consulting a Jednotou školských informatiků prezentovat projekt INGOT a výstupy z jeho pilotního provozu.
Dále budeme prezentovat projekt Jazykové kurzy pro nevidomé žáky, který prochází testovacím provozem.
A stranou pochopitelně nenecháme ani naši běžnou činnost – pochlubíme se tedy svými aktivitami, webem LinuxVeŠkole.cz a čtvrtletníkem Open source a praxe.

http://pocitacveskole.cz/prednasky/jsi-liberix-partneri-podporujici-otevrene-technologie
http://pocitacveskole.cz/prednasky/projekt-ingot-miri-do-ceske-republiky

Open Source Conference 2011, 19. dubna

Konferenční akce věnovaná open-source softwaru se uskuteční v úterý 19. dubna 2011 v pražském Kongresovém centru u Hájků. Podrobný program, spolu s registračním formulářem a profily partnerů a zúčastněných projektů, naleznete na www.oscon.cz.
Hlavním mediálním partnerem je také LinuxEXPRES, mediálním partnerem je také openMagazin.
http://www.oscon.cz

Ubuntu Release Party, 7. května 2011

Nové Ubuntu přivítáme společně s českou komunitou v Ostravě – na Základní škole J. Valčíka, která Ubuntu používá. Party se koná v sobotu 7. května a zveme srdečně nejen všechny Ostravaky 🙂 Přijede delegace z Prahy 😉 vedená Vojtou Trefným, zazní několik přednášek o novinkách v Ubuntu a GNOME, proběhne uživatelská poradna a samozřejmě autogramiáda, hahaha!
Přijďte, vstup je volný, těšíme se na setkání s vámi. Sledujte Liberix.cz a LinuxEXPRES.cz, kde se dočtete další novinky, přesný program ještě připravujeme.

http://www.linuxexpres.cz/business/linux-na-zakladni-skole-j-valcika-v-ostrave-porube

Vážení,
děkujeme za pozornost – mohli bychom pokračovat ve výčtu dokončených prací i plánů. Sledujte nás prosím na webu, Facebooku a dalších sítích. Na konferencích se nás nebojte, rádi si s vámi popovídáme.

Vaše podpora je pro nás klíčová, děkujeme za ni.
https://liberix.cz/podporte-nas/
https://liberix.cz/o-spolecnosti/sledujte-nas/

Další newsletter čekejte 10. května 2011.

Vlastimil Ott
Liberix, o.p.s.
info@liberix.cz