Liberix, o.p.s. #32: Ve znamení konferencí a setkávání

Vážení přátelé,

posíláme vám newsletter se shrnutím naší práce za uplynulý měsíc a s několika plány do budoucna.

Proběhlo v minulém měsíci

Linuxveškole.cz

Spustili jsme webový magazín pro učitele, kteří používají Linux a open source. Hledáme spolupracovníky, příklady škol, které používají open source, poptáváme návody pro praxi. Pokud víte nebo umíte, kontaktujte nás, prosím.
http://www.linuxveskole.cz

Konference Počítač ve škole, 19.-21. dubna 2011

Na konferenci jsme prezentovali zejména systém INGOT pro hodnocení dovedností žáků v ICT, ale také aplikaci Redmine pro vedení projektů (kterých ve škole bývá hodně).
https://liberix.cz/komunitni-akce/zucastnili-jsme-se-konference-pocitac-ve-skole/

Open Source Conference 2011, 19. dubna

Původní LinuxExpo mění svou tvář a LinuxEXPRES nemohl chybět. Opět jsme byli mediálním partnerem. Šéfredaktor LinuxEXPRESu Miroslav Hrončok představil na své přednášce pracovní prostředí Xfce, které může konkurovat své větší konkurenci GNOME, KDE4 či novinkám jako Unity.
http://www.linuxexpres.cz/aktuality/reportaz-z-open-source-conference-linuxexpo-2011

Ubuntu Release Party, 7. května 2011

Skvělé setkání u příležitosti nové verze Ubuntu jsme uspořádali společně s českou komunitou a ZŠ J. Valčíka v Ostravě-Porubě. Přes padesát lidí si přišlo poslechnout novinky kolem Ubuntu a české komunity. A přijeli i umělci z Prahy! 😉 🙂
https://liberix.cz/komunitni-akce/ubuntu-party-v-ostrave-navstivilo-pres-padesat-lidi/

Čtvrtletník o open source

První vydání čtvrtletníku jsme rozeslali do firem, na úřady, do různých organizací a část jsme rozdali osobně. První číslo je ke stažení na webu http://osspraxe.cz, nicméně další vydání se tam budou objevovat se zpožděním, protože naším cílem je šířit noviny v papírové formě. Pokud byste dokázali noviny použít jako argument nebo smysluplný nástroj propagace, obraťte se na nás, pošleme  vám je.
Noviny nejsou primárně určeny pro jednotlivé fanoušky  – snažíme se jimi ovlivnit organizace, nikoliv jednotlivé uživatele. První vydání putovala na MF ČR, MPO ČR, CzechInvest, NERV, parlamentní výbory, senátní komise, NBU, vybrané školy, magistráty a samozřejmě množství firem.
https://liberix.cz/podporte-nas/

Připravujeme

Hledáme testery pro LinuxPC.cz

Portál linuxových služeb a produktů se rodí těžce, ale už obsahuje data. Hledáme testery, kteří spolehlivě ověří záznamy a budou ochotni hlásit chyby. Tímto webem budou nahrazeny zastaralé instalace.linux.cz a pclinux.cz.
info@liberix.cz

Další číslo Open source a praxe

Sbíráme podklady pro další číslo Open source a praxe. Případové studie firem, škol, nápady, argumentace, glosy, studie, grafy, fakta – a inzerci. Oslovte, prosím, své obchodní partnery, přátele nebo nadřízené. Pomozte nám, prosím, vytvořit nové tištěné médium pro všechny, kdo to s open-source myslí vážně.
info@liberix.cz

Fedora 15 Party

V úterý 24.5.2011 se bude od 18:00 v brněnské pobočce společnosti Red Hat (Purkyňova 99) konat party u příležitosti vydání Fedory 15. Návštěvníci se můžou těšit na pohoštění a sérii přednášek o novinkách ve Fedoře 15. Přednášky budou o to zajímavější, že je povedou lidi, kteří na daných projektech pracují.
http://www.linuxexpres.cz/fedora-15-release-party

Setkání INGOT

Projekt INGOT vzbudil zájem mnoha učitelů a škol, připravujeme pracovní setkání v Kolíně, kde bude stanovena strategie pro jeho budoucí existenci v ČR. Tedy: mělo by se naplánovat podání projektových žádosti v rámci OPVK. Projekt má zajištěno financování do září 2011 a školy jej stále používají. Ještě stále je čas na jeho vyzkoušení. Pokud pracujete ve škole a měli byste o účast zájem, kontaktuje nás, prosím.

http://www.ingots.cz/
https://liberix.cz/projekty/projekt-ingot-skoly-prihlaste-se-do-dalsiho-kola/

Přátelé,

děkujeme vám za podporu a reakce. Není to vše, co se v Liberixu děje, ale snad si podle tohoto mailu uděláte reálnou představu o naší práci a jejích výsledcích. Oceňujeme vaše komentáře, maily i osobní rozhovory. Vaše odezva je pro nás důležitá.

https://liberix.cz/podporte-nas/darci/2011-2/
Děkujeme.

Další newsletter očekávejte 7. června 2011.

Vlastimil Ott,
Liberix, o.p.s.