Newsletter #15 (27. 7. 2010): Přednášející na LinuxAlt, anonce na Radiu Beat, projekt jazykových kurzů pro nevidomé žáky

Dobrý večer,

měsíc jsme se neozvali, ale dnes to napravujeme, i když červenec nebyl na události nijak bohatý. Ale nějaké informace pro vás přece jen máme.

LinuxAlt hledá přednášející

Konference LinuxAlt se koná 6. a 7. listopadu v Brně. Stále hledáme přednášející, pokud máte kuráž a vhodné téma, napište organizátorům na prednasky@linuxalt.cz, že máte zájem a pošlete abstrakt. Pokud chcete zviditelnit svou firmu nebo se stát partnerem, nabízíme vám možnosti propagace – napište nám na info@liberix.cz
Výzva: https://liberix.cz/konference-linuxalt-2010-hleda-prednasejici-a-temata/

Událo se

12. července jsme vydali openMagazin 5/2010
http://www.openmagazin.cz/2010/07/openmagazin-052010/

15. července jsme dokončili přechod na aplikace Google. Tato změna má sice význam jen pro nejbližší spolupracovníky, ale je to změna výrazná, tak proč ji nezmínit. Veřejnou část těchto služeb najdete na adrese http://komunita.liberix.cz

19. července odezněla na Radiu Beat anonce na openMagazin. Další nahrávky jsou v plánu. Děkujeme Petru Šimáčkovi.

21. července jsme na Krajský úřad Olomouckého kraje odevzdali pátou monitorovací zprávu projektu Internetové jazykové kurzy pro nevidomé žáky. Projekt zdárně pokračuje, probíhá vkládání dat plus nastavení a úpravy systému,

Připravujeme

Dokončeny byly úpravy vizuálu, tedy loga a dalších materiálů. Čtenáři newsletteru mají možnost se na upravené logo podívat:
https://liberix.cz/?attachment_id=876
Zcela nově bude vypadat náš web www.liberix.cz, na němž začínáme pracovat. Jedná se o schematický model, reálný web bude samozřejmě obsahovat dosavadní data:
https://liberix.cz/?attachment_id=875
— Chcete se podílet na testování našeho nového webu? Pokud ano, napište nám: info@liberix.cz

Dále připravujeme zbrusu nový web, který by měl přinést do linuxového světa žádané informace o firmách a produktech.

Poptáváme

Poptáváme následující služby – pokud byste měli zájem vy sami nebo někdo spolehlivý z vašeho okolí, neváhejte nám napsat na info@liberix.cz:

– marketingový a reklamní poradce (analýza možností, stanovení a realizování kampaní; příklad: rozšíření čtenářské obce openMagazinu, propagace obchod.liberix.cz, správa AdWords)
– překladatel do angličtiny (placeno)
– rešeršér (člověk ochotný hledat požadované informace tak dlouho, dokud je nenajde; příklad: náklady krajských úřadů na softwarové licence)

Stále nás velmi zajímají případy nasazení open source, a to i v systémech Windows. Chceme nadále psát o školách, které používají svobodný software, nebo firmách, které díky open source inovují. Máte takové informace? Nenechávejte si je pro sebe!
Napsali jsme: http://www.openoffice.cz/pouzivaji-openoffice-org nebo http://www.linuxexpres.cz/pripadove-studie

obchod.liberix.cz

Přijímáme předobjednávky: http://obchod.liberix.cz/?4,333-tipu-a-triku-pro-mandriva-linux

Kniha bude mít bohužel drobné zpoždění – autorský tým preferuje kvalitu textu i softwaru, takže na trhu lze titul očekávat začátkem srpna.

***

Pište nám své názory, komentujte naše články, zapojte se do našich činností.
Děkujeme za přízeň.

Za 14 dní na počtenou,

Vlastimil Ott,
Liberix, o.p.s.