Newsletter #17 (24. 8. 2010): Možná změna formátu, tlačítka pro openMagazin, podpořte projekt

Zdravíme vás z Liberixu,

uzavírá se devátý z měsíců, během kterých jsme vám rozesílali newsletter. Čistě náhodou nás nápady na jeho změny napadají zrovna na konci tohoto symbolického období. Můžeme to brát tak, že nyní by se měl narodit skutečně kvalitní informační nástroj.

Měl by vyhovovat oběma stranám:

  • čtenář očekává stručné a jasné informace
  • autor chce sdělit stručně a jasně, co považuje za důležité, nicméně uvítal by další možnosti zobrazení a interakce.

Ne, nebojte, žádný JavaScript. 🙂 Vážně ale uvažujeme o tom, že newsletter budeme rozesílat a publikovat v HTML formátu. Velmi nám chybí zpětná vazba, kterou textový formát neposkytuje. Potřebujeme vyhodnotit, zda obsah a forma sdělovaných informací plní funkci, kterou očekáváme.

Příklad: Uvedeme novinku na shopu a informujeme čtenáře newsletteru. Nezjistíme ovšem, zda se na ni čtenáři newsletteru podívali, tedy zda klikli na odkaz. V takové situaci newsletter neplní funkci a úlohu, kterou od něj očekává autor, tedy Liberix.

Pokud bude formát HTML, tj. jako webová stránka, nasměrujeme čtenáře na speciální odkaz, který bude zachycen ve statistikách a my jasně zjistíme, kolik čtenářů na něj kliklo.
Autor nadále obdrží stručné a jasné informace, navíc ovšem získá lepší grafickou úpravu (barvy, obrázky, rozvržení strany) a výsledky jeho reakcí ovlivní i budoucnost newsletteru.

Jaký je váš názor? Napište nám na info@liberix.cz nebo twítněte na @liberix. Děkujeme.

LinuxAlt: Poslední možnost k vystoupení

Do konce srpna se ještě přijímají (prednasky@linuxalt.cz) abstrakty přednášek na konferenci LinuxAlt, která se koná 6. a 7. listopadu v Brně.
Pokud nechcete přednášet, přijďte jako návštěvník, těšíme se na vás.
Výzva: https://liberix.cz/konference-linuxalt-2010-hleda-prednasejici-a-temata/

Nová tlačítka pro openMagazin

Martin Kopta, autor loga openMagazinu, připravil nová tlačítka, která navádějí čtenáře článku ke stažení magazínu. Pokud chcete openMagazinu pomoci, umístěte některé tlačítko na své stránky, Facebook či blog a jako odkaz uveďte adresu www.openmagazin.cz. Šíření magazínu tím velmi pomůžete, bez vaší pomoci se k dalším čtenářům nedostane.

Více o tlačítkách: https://liberix.cz/openmagazin-ma-nova-propagacni-tlacitka/
Komentujte je, u článku je diskuze!

Staňte se dárcem a podpořte konkrétní projekt

Liberix, o.p.s. zaplatil během července a srpna několik tisíc korun spolupracovníkovi Miroslavu Hrončokovi, který lokalizoval programy KDE Edu do češtiny. Jedná se např. o program Kalzium nebo Marble. Podrobnou zprávu očekávejte na našem webu.
Zmínka na blogu: http://www.linuxexpres.cz/blog/kdybyste-treba-nevedeli-co-je-kahan

V srpnu jsme podpořili částkou 100 eur autora knihy Makrá v OpenOffice.org, pana Júlia Pastierika. Spolupráce trvá již dlouho, pan Pastierik je aktivním autorem mnoha článků a na svém kontě má nejen mnoho návodů, ale také rozšíření (doplňků) pro kancelářský balík OpenOffice.org. Pokud jste někdy chtěli podpořit někoho konkrétního, nyní máte jedinečnou možnost.
Více informací: https://liberix.cz/kniha-o-makrech-v-openoffice-org-volne-ke-stazeni/

Pošlete částku alespoň 100 korun na náš účet 2100055120/2010. Dary označené slovem pastierik předáme panu Pastierikovi za jeho práci pro rozvoj OpenOffice.org. Ostatní dary použijeme na zaplacení prací na openMagazinu (od začátku roku 2010 je to více než 30 000 Kč).

Náhled na účet: https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2100055120

Čtěte naše magazíny a zvažte jejich podporu. Odkazem, twítem nebo finančním darem.

Děkujeme a za 14 dní na počtenou,

Vlastimil Ott
Liberix, o.p.s.
info@liberix.cz
Twitter: @liberix (a další)