Newsletter #18 (7. 9. 2010): LinuxAlt, software Freedom Day, nová posila Liberixu, škola na open source

Logo LiberixDobrý večer z Liberixu,

přinášíme vám další střípky informací z počítačové neziskovky. Jedná se opravdu o střípky, protože větší akce se teprve chystají.

LinuxAlt – začátek listopadu

Spuštěno hlasování o programu – vyberte si přednášky, které chcete na akci navštívit.

https://liberix.cz/vyberte-si-prednasky-pro-konferenci-linuxalt/

Software Freedom Day

Liberix vzhledem k nedostatku spolupracovníků a fanoušků nepřipravuje žádnou akci k SFD. Proto doporučujeme vaší pozornosti následující akce. Na Slovensku sledujte web http://www.soit.sk
http://www.linuxexpres.cz/software-freedom-day-v-prahe

1. října 2010

Do Liberixu nastupuje nová posila – Bronislava Hošková se ujme role školitele v projektu Internetové jazykové kurzy pro nevidomé žáky. Bude školit učitele v práci se softwarem – jazykovou učebnicí. Využijeme také její zkušenosti v oblasti marketingu.

Od téhož data otevíráme kancelář v Opavě, kam se de facto přesune hlavní štáb. Společnost ovšem nemění své sídlo, to zůstává stále v Olomouci. Budeme tak nadále působit hlavně v Olomouckém kraji a budeme se snažit najít příležitosti také v Moravskoslezském kraji.

Příležitosti?

Ptáte se, jaké příležitosti hledáme? Je to poměrně jednoduché:

  • V rámci projektu EU peníze školám (tzv. šablony) jsme schopni převést školu na open source, tj. dodat hardware, software a trvale školit pedagogický sbor v používání nové techniky.
  • V rámci projektu Vzdělávejte se jsme schopni vyškolit IT zaměstnance firmy – školení Linuxový administrátor nebo další. http://portal.mpsv.cz/sz/politikazamest/esf/projekty/vzdelavejte_se

Pokud byste měli nápad či kontakt, velmi oceníme, když nám napíšete – info@liberix.cz. Veškeré získané finanční prostředky spotřebováváme ve prospěch našich hlavních aktivit – podpora a šíření open-source softwaru.

Chcete pomoci?

Pokud byste rádi něco udělali pro open source, ale nevíte co, pokusíme se vám poradit. Budujeme seznam drobných úkolů, které nevyžadují mnoho námahy, ale jsou velmi potřebné: http://komunita.liberix.cz/aktualni-ukoly

Momentálně poptáváme tisk propagačních materiálů, které vytvořili naši noví spolupracovníci. Jedná se o plakáty OpenOffice.org, další jsou v přípravě. Chcete se podílet na rozšiřování myšlenek open source?

Napište nám na info@liberix.cz a my vám dáme příležitost.

Každopádně se těšíme na shledanou za 14 dní.

Vlastimil Ott,
Liberix, o.p.s.

1 komentář u „Newsletter #18 (7. 9. 2010): LinuxAlt, software Freedom Day, nová posila Liberixu, škola na open source“

Komentáře nejsou povoleny.