Newsletter #19 (21. 9. 2010): dar firmy HBQ, s. r. o., konference LinuxAlt, pokračuje soutěž VIP3, propagace UNO, přednáška pro žáky

Logo Liberix Zdravíme vás z Liberixu,

přinášíme vám opět několik informací týkající se naší činnosti. Událo se toho poměrně hodně, v newsletteru se dočtete o tom nejdůležitějším. Nejprve bychom chtěli upřímně poděkovat všem dárcům, kteří nám poslali nebo pravidelně posílají finanční dar na naše činnosti. Je to pro nás velmi důležité – nemusíme se věnovat dolování peněz, ale můžeme se soustředit na realizaci záměrů a nápadů.

Speciální dík patří firmě HBQ, s.r.o. Výše daru nám opravdu vyrazila dech a vyřeší nám mnoho starostí. Ještě jednou děkujeme a ostatní dárce prosíme, aby se nenechali odradit a podporovali nás dál. 🙂

https://liberix.cz/podekovani-darcum-srpen-a-zari-2010/

Konference LinuxAlt 2010

Stále můžete vybírat přednášky, které byste chtěli vidět na podzimním LinuxAltu v Brně. Srdečně vás zveme 6. a 7. listopadu 2010.
https://liberix.cz/vyberte-si-prednasky-pro-konferenci-linuxalt/

Soutěž VIP3 ve druhé fázi

Soutěž Vyvíjej, Inovuj, Programuj, kterou pořádá Sdružení CZ.NIC, dospěla do druhé fáze. Ve středu 22. září budou postupující projekty prezentovány před komisí. V komisi zasedá Pavel Janík (OpenOffice.org), Petr Matoušek (FIT VUT Brno), Ondřej Surý (CZ.NIC), Adam Tkáč (Red Hat) a Vlastimil Ott (Liberix).
http://www.nic.cz/vip/

Aktivity olomouckých neziskovek

16. září proběhlo setkání členů Olomoucké sekce Unie neziskových organizací Olomouckého kraje, kde jsme prezentovali možnosti propagace na internetu
http://www.scribd.com/doc/37612347/Dejte-o-sob%C4%9B-v%C4%9Bd%C4%9Bt

23. září se v Olomouci koná veřejná debata s kandidáty politických stran Předvolební Kotlík. Organizuje UNO OK a její Olomoucká sekce.
http://sites.google.com/site/olomouckasekce/aktuality/pozvankapredvolebnikotlikuno

Internetové jazykové kurzy pro nevidomé žáky

30. září bude v organizaci provedena kontrola vedení projektu ze strany Krajského úřadu. Intenzivně se na ni připravujeme, držte nám palce, ať vše klapne.
1. října nastupuje na pozici Školitel nová kolegyně Bronislava Hošková. Po zaškolení a seznámení se s projektem bude školit učitele v používání redakčního systému.
http://www.langschool.eu/textbooks/

Přednáška v Karviné

4.-6. října proběhnou pod záštitou Policie ČR přednáškové bloky pro žáky karvinských základních škol týkající se rizik na internetu. Součástí bude krátká přednáška o výhodách open source a o legálním softwaru, kterou zajistí Liberix. Uvítali bychom pomoc s drobnými reklamními předměty – např. linuxovými samolepkami (desítky kusů). Pokud máte hotové podklady, nabídněte nám, prosím. Výrobu případně zajistíme.

Interní drobnosti

Nutně potřebujeme community managera, tj. člověka, který řídí lidi, deleguje práci a ověřuje výsledky. Požadujeme spolehlivost, nabízíme finanční odměnu. Práce je hodně. Ozvěte se nám!
Práce na portálu liberix.cz a na portálu, který bude prezentovat linuxové služby a výrobky, se bohužel protáhly. Nový web Liberix.cz by měl být dostupný do konce měsíce září, druhý zmiňovaný na tom bude hůř.
Zapojili jsme se jako odborný garant do české verze mezinárodního projektu Ingots. Budeme vás informovat o aktuálním průběhu.
Hledáme autory pro naše portály – LinuxEXPRES, OpenOffice.cz i další. Psaní článků nebo novinek honorujeme.

Budeme rádi, když nám napíšete své nápady nebo postřehy na adresu info@liberix.cz. Stále poptáváme lidi, kteří se chtějí zapojit do open source. My vám dáme příležitost – napište nám!

Vlastimil Ott
Liberix, o.p.s.