Newsletter #20 (6.10. 2010): Soutěž VIP3, jazykové kurzy pro nevidomé žáky, INGOT nastartován

Dobrý večer,

zasíláme vám další vydání newsletteru s jednodenním zpožděním a omluvou. Autor byl včera zcela vytížen a nebyl schopen newsletter dokončit. Doufejme, že se to nebude opakovat. I když množství práce narůstá. 🙂

Událo se

VIP3

22. září proběhlo poslední kolo soutěže VIP3 v CZ.NIC. Do finále se dostaly pouze čtyři projekty. Porota je posoudila, okomentovala a ocenila. Informace o ukončení přineseme na stránkách našich magazínů.
http://www.nic.cz/vip/

Jazykové kurzy pro nevidomé

23. září jsme navštívili obecně prospěšnou společnost Brailcom, která dodává software a data do projektu Internetové jazykové kurzy pro nevidomé žáky. Proběhla konzultace před nadcházející kontrolou z Krajského úřadu Olomouckého kraje.
http://www.brailcom.org

30. září byla v naší organizaci provedena kontrola pěti úředníky Krajského úřadu. Byla zaměřena na účetní a věcnou situaci řešeného projektu. Většina nalezených nedostatků byla řešena operativně s konečným datem 7.10. Jedná se v drtivé většině o administrativní záležitosti, z nichž některé budou vyřešeny v šesté monitorovací zprávě. S ní také podáme žádost o další platbu.

1. října nastoupila do společnosti na místo Školitel Bronislava Hošková. Úkolem nové kolegyně bude seznámit s jazykovými kurzy učitele, a to tak, aby je dokázali později využívat ve své výuce.

INGOT

Během září jsme nastartovali spolupráci s firmou Euroface Constulting, která učitelům v ČR představí systém INGOT pro hodnocení a certifikaci ICT dovedností. Liberix se stal odborným garantem – připravuje web a překládá příručku pro účastníky kurzu. Do realizace kurzů se zapojila také Jednota školských informatiků, a to odbornou korekturou a zajištěním učeben pro pilotní semináře.
https://liberix.cz/ingots-nove-pristupy-k-hodnoceni-a-certifikaci-pocitacovych-dovednosti-ve-skolstvi/

Přednášky pro školy

4. až 6. října se v Kulturním domě v Karviné konaly přednášky pro žáky sedmých tříd základních škol s názvem (Ne)bezpečný internet. Každý blok zahájila přednáška pprap. Lukáše Jelínka z karvinského odboru Policie ČR, poté byl promítán film Seznam se bezpečně a následovala prezentace legálního (svobodného) softwaru v režii Liberixu.
http://www.policie.cz/clanek/uzemni-odbor-karvina-403147.aspx

Sledujte náš web, zpracováváme fotografie a videa. O úspěšné akci, která má ještě pokračování příští týden, budeme podrobně informovat. Všichni se shodli, že se povedla a že je třeba podobné přednášky opakovat. Reportáž během dne natáčela ostravská TV Polar.

Plánuje se

8. října zazní na Radiu Beat ve 12:30 a 18:30 informace o OpenOffice.org a LibreOffice. Děkujeme Petru Šimáčkovi. Na další radionovinky upozorníme na Twitteru @liberix.

18. října proběhne ještě jedna přednáška v Karviné, tentokrát těžší kalibr – osmé a deváté třídy. 🙂

19. října pracovní setkání v Základní škole prof. V. Vejdovského v Litovli, která je naším partnerem v projektu jazykových kurzů.

Konference LinuxAlt 2010

V Brně se sejdou linuxáci o víkendu 6. a 7. listopadu 2010. Dorazíte i vy? Přednášky vybrány, probíhá sestavování programu, sledujte web LinuxAltu.
http://www.linuxalt.cz

TIP. Máte (linuxovou) firmu a chtěli byste na sebe efektivně upozornit? Inzerujte v openMagazinu! Ceny za inzerát začínají na 1000 Kč bez DPH. Ptejte se na obchod@liberix.cz, základní informace na http://www.openmagazin.cz/co-je-openmagazin/. Výnosy z inzerce slouží na honoráře redaktorky, korektorky a sazeče.

Děkujeme za přízeň a dary,

Vlastimil Ott
Liberix, o.p.s.