Newsletter #22 (2.11. 2010): Spolupráce s Red Hat Czech, projekt INGOT, stěhování kanceláře v Olomouci

Dobrý den,

opět se hlásíme se zprávami z Liberixu. Kromě běžných událostí najdete na konci naši poptávku po spolupracovníkovi – ale snad vás zaujme nejen tato část.

Událo se

20. října proběhla schůzka se zástupci firmy Red Hat Czech, kde se probíraly možnosti spolupráce. První realizovaný bod je rozhovor s Paulem Cormierem, viceprezidentem společnosti Red Hat, který vedl pro LinuxEXPRES Jiří Eischmann. Článek vyjde ve čtvrtek 4.11.

26. a 27. října proběhly semináře projektu INGOT, které technicky zajistil Liberix. Připravili jsme také český web a brožuru (korektury, sazba). Do projektu, který vytváří standardizované a mezinárodně uznatelné prostředí pro hodnocení IT dovedností, se zapojíme a budeme jej podporovat. Zejména proto, že projekt pro hodnocení počítá s využitím volně dostupného softwaru a materiálů – tedy svobodného softwaru.
http://ingots.cz

Stěhování

1. a 2.11. proběhlo v Olomouci stěhování z Kateřinské na Erbenovu (jde o roh ulic Erbenovy/Palackého). Z malých podkrovních prostor, kam nebylo vhodné ani zvát návštěvy, jsme se přestěhovali do místnosti s okny a zrcadlovou stěnou 😉 Pokud bychom v budoucnu potřebovali další prostory, v domě, kde sídlí množství firem, to bude snadné. Sídlo společnosti ovšem zůstává beze změn, tedy Kateřinská 107/5.

Telefonní číslo 585 221 026 je sice nadále funkční, ale už jej nepoužíváme. Oficiálním telefonním kontaktem je nyní už dlouho používané číslo 595 175 184.

Kancelář v Opavě je již vybavená (nábytek z IKEA za cca 4000 Kč) a připojená do internetu. Nachází se ve druhém patře v domě firem na adrese Dolní náměstí 20.

Plánuje se

LinuxAlt 2010 za dveřmi

Již tento víkend se v Brně koná tradiční přednášková akce LinuxAlt. Program najdete na webu. Za propagaci děkujeme zejména Petru Šimáčkovi na Radiu Beat, který nám nezištně a ochotně poskytuje prostor. Ceníme si toho, díky!

Registrujte se prosím, abychom věděli, zda máme u DPMB objednat posilové spoje. 😉 Ale vážně – pouze zaregistrovaní návštěvníci mohou vyhrát cenu v tombole, do níž naši partneři nabídli poukazy na vzdělávací kurzy, licence softwaru, knihy a další ceny a ceničky.

http://www.linuxalt.cz/registrace
http://www.linuxalt.cz/program

LinuxAlt je možné realizovat díky FIT VUT a Red Hat Czech. Děkujeme za podporu také partnerům WinStrom, OKsystem, CZ.NIC a vpsFree.

Speciál: Digitální fotografie

Už před Vánocemi si budete moci stáhnout speciální PDF brožuru věnovanou digitální fotografii (a svobodnému softwaru). Připravujeme pro vás – v duchu openMagazinu – ty nejlepší návody, přehledy, tipy, triky, adresy, odkazy a zkušenosti. Texty našich profocených autorů vám pomohou připravit se na vánoční fotosvátek tak, abyste se mohli v lednu kochat kvalitním výsledkem.

Brožura bude připravena v polovině prosince a vy jako odběratelé newsletteru k ní budete mít přístup jako první.

Podpořte naše aktivity

Děkujeme všem dárcům za finanční podporu, kterou nám poskytli. V posledních týdnech jsme Liberix posunuli o úroveň výš, udělali jsme jeden velký krok. Změnili jsme kancelář a otevřeli novou, koupili nezbytný nábytek a také dovybavili spolupracovníky nutnou technikou. Zároveň jsme dětem ukázali Ubuntu, mihli se v televizi, slýcháte nás z rádia, připravujeme pro vás webové magaziny a zapojili jsme se do mezinárodního projektu INGOT.

To bychom nedokázali bez vaší pomoci.

Potřebujeme ji i nadále – nezapomeňte na nás, až si na ulici koupíte pastelku, kytičku nebo letáček. My na ulici nikoho nepřemlouváme, naše ulice je internet, naše weby, náš newsletter. Díky vaší pomoci můžeme realizovat více činností a rychleji.

Darujte nám, nejlépe pravidelně, alespoň 100 Kč na účet: 2600038108/2010. Moc vám děkujeme.

Hledáme člověka k webům

Hledáme na dlouhodobou spolupráci šikovného webového kouzelníka, který už umí pracovat s CSS, HTML, PHP, redakčním systémem WordPress, nejsou mu cizí pojmy jako přístupnost, SEO nebo GA. Disponujeme mnoha weby a na dalších pracujeme. Hledáme zodpovědného parťáka a nabízíme:

  • volnou pracovní dobu (ale spolehlivost)
  • možnost vylepšovat naše současné i budoucí weby
  • možnost vyzkoušet si práci s komunitami návštěvníků
  • dlouhodobou spolupráci
  • tvrdou práci a odměnu za ni (ne ovšem nechutné zbohatnutí)
  • pestré zkušenosti, které v budoucnu rádi potvrdíme na LinkedIn 😉
  • reference, které každý nezíská

Nehledáme zaměstnance, ideální forma spolupráce má tvar faktury. Skutečně očekáváme pokročilou znalost WordPressu, čímž je myšleno, že víte, co je loop, vyznáte se v šabloně a ideálně umíte upravit plugin.

Pokud zvládáte jen část z požadavků, nevěšte hlavu a zkuste nám napsat. Nevadí nám spolupracovat s více lidmi – uvítáme nové kontakty, protože příležitosti se objevují stále.

Pište na info@liberix.cz

Díky za pozornost, díky za podporu,

Vlastimil Ott
Liberix, o.p.s.

info@liberix.cz