Liberix prezentován na mezinárodním setkání radioamatérů

V Holicích proběhlo ve dnech 27. a 28. srpna 2010 21. mezinárodní setkání radioamatérů. Liberix obdržel od společnosti B PLUS TV, a.s. nabídku na prezentaci aktivit týkajících se open source. B PLUS TV se věnuje telekomunikačním systémům, zejména digitální televizi. Ptáte se, co s tím má společného Linux a open source?

Komunita a software

Radioamatéři tvoří komunitu, které je podobná té linuxové – což obě zájmové skupiny spojuje. Pouto dostává reálnou podobu v okamžiku, kdy se začne hovořit o jednom z nejúspěšnějších programů, který je mezi mnoha radioamatéry známý: CQRLOG.

Tento program funguje také v Linuxu, což u mnoha lidí zvyšuje zájem jak o Linux, tak další open-source software. Kromě toho je jeho autorem pan Petr z Neratovic (OK2CQR), takže můžeme být hrdí na to, že další kvalitní software pochází z České republiky.

Děkujeme proto společnosti B plus TV za propagaci a pomoc při rozšiřování Linuxu a věříme, že spolupráce bude pokračovat. Mimochodem – její aktivity jsou velmi zajímavé i pro neodborníky.

B PLUS TV je průkopníkem digitální televize

Od srpna 2010 spouští společnost B PLUS TV a.s. v rámci projektu EU „Program mezinárodní spolupráce“ jako první v České republice volně dostupné televizní vysílání v digitálním standardu DVB-H/T („H“ znamená handheld, tj. vysílání pro přenosná zařízení).

Testovací provoz vysílání je spuštěn od 4. srpna 2010 na 46. TV kanále z vysílače VSB-TU Ostrava. Ostrý provoz bude zahájen od 1. října 2010 na 46. TV kanále z vysílače VSB-TU Ostrava.

Odkazy

2 komentáře u „Liberix prezentován na mezinárodním setkání radioamatérů“

  1. Máte tam překlep, jsem OK2CQR, ne OK2QCR :-). Netušil jsem, že se dostanu i článku na Liberixu. Udělalo mi to radost, díky.

Komentáře nejsou povoleny.