Liberix se stal prvním kolektivním členem FFII.cz

Nezisková společnost Liberix, o.p.s. se minulý týden stala prvním kolektivním členem Českého sdružení pro svobodnou informační infrastrukturu – www.ffii.cz. Nově vzniklé sdružení se zabývá vlivem chystané směrnice o počítačem implementovaných vynálezech na tuzemské výrobce software.

„Jsme rádi, že můžeme spojit síly v boji proti přijetí směrnice v současné podobě“ řekl Bohdan Milar, ředitel společnosti Liberix. „Možné negativní dopady tzv. softwarových patentů na české výrobce software vnímáme podobně, jako sdružení FFII.cz a rádi jim v jejich úsilí pomůžeme. Pomoci může každý i z vás – například tím, že osobně podpoří jejich poslední výzvu adresovanou zodpovědným orgánům EU.“ dodává zároveň.

Posláním Liberixu je propagace a podpora svobodných informačních technologií, včetně open source a free software. Podporou není zamýšlen pouze vlastní vývoj, lokalizace a dokumentace. Jde také o právní otázky a administrativní podporu vývojářů. Propagaci společnost provádí v různých rovinách, účastní se též různých konferencí či přímo oslovuje významné instituce v oblasti médií, školství, veřejné správy i v korporátní sféře. Liberix je partnerem společnosti Brailcom, o. p. s. a projektu Edunix. Více informací na liberix.cz.

Ivan Bíbr, tiskový mluvčí Liberix, o.p.s.