Liberix se zúčastnil XI. sněmu Unie neziskových organizací Olomouckého kraje

liberixV sobotu 16. ledna 2010 se v Olomouci konal XI. sněm Unie neziskových organizací (UNO), která sdružuje přes 320 neziskových organizací z celého Olomouckého kraje. Stejně jako v minulých letech se jej zúčastnili zástupci neziskovek působících v nejrůznějších oblastech, naše společnost jakožto člen UNO OK nemohla chybět.

Sněmu se zúčastnili přední političtí představitelé zvolení za Olomoucký kraj, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miloslav Vlček, pozdravit všechny přítomné přišel rovněž předseda celostátní Asociace nestátních neziskových organizací ČR Karel Schwarz.uno-ok-2010x02

Účastníkům sněmu byly prezentovány aktivity UNO v roce 2009 a představeny další plány na rok 2010. Stejně tak měli všichni přítomní možnost aktivně se zapojit do diskuzí s přítomnými hosty a obracet se na ně se svými připomínkami a i legislativními návrhy do budoucna, což se také stalo.

Vzhledem k tomu, že každoroční sněm UNO je zároveň i sněmem volebním, byly již tradičně stěžejní částí programu volby do předsednictva UNO. Staronovým předsedou byl zvolen Marek Podlaha, místopředsedy se stali Marcela Vystrčilová a Jiří Rudolf. Řádnými členy předsednictva byli dále zvoleni Ivo Kropáč, Iva Sibrová, David Pokorný, Ota Panský, Jakub Kulíšek a nově i Milada Šnajdrová.

uno-ok-2010x01